ČETRTEK - Velikokrat potrebujemo samo korak

Pozdravljeni!

Pred vami so naloge za današnji dan.

Na urniku imamo SLJ, MAT, DRU in LUM

SLJ

• Najprej si preglejte rešitve nalog, ki ste jih reševali včeraj. Pri delu bodite natančni in popravite vse napake, če ste jih naredili.

Danes boste nadaljevali z reševanjem nalog v SDZ, str. 86.

Za konec pa rešite še nalogo na spletu (link).

DRU

• Najprej si  v priponki poglejte rešitve nalog, ki ste jih reševali prejšnji teden. Dopišite, če vam kaj manjka, da bodo vaši odgovori pravilni in natančni.
  • Danes bomo s snovjo nadaljevali OTROCI IMAMO TUDI DOLŽNOSTI IN ODGOVORNOSTI
  • Preberite novo snov v SDZ, na strani 30 (na zeleni podlagi) in rešite 1. nalogo.
  • Zelo pomembna za otroke je PRAVICA DO IZOBRAŽEVANJA, ki pa seveda prinaša tudi dolžnosti.
  • Preberite:

Vsi otroci imamo pravico do izobraževanja, kar pomeni pravico o obiskovanja šole. Država in starši nam morajo zagotoviti, da se lahko šolamo. V šoli otroci razvijamo umske in telesne sposobnosti: naučimo se pisati, brati, računati, spoznavamo naravo, družbo, umetnost… V šoli se naučimo sodelovanja in strpnosti. Vsega znanja pa ne dobimo v šoli. Določena znanja dobimo doma in tudi pri igri.

V Sloveniji je osnovno šolanje obvezno. Večina otrok po zaključeni osnovni šoli nadaljuje izobraževanje na srednji šoli, vedno več pa tudi na visoki šoli ali fakulteti.

Dolžnost otrok je, da redno hodimo v šolo, se učimo in izpolnjujemo šolske obveznosti. Prav tako je naša dolžnost, da sodelujemo pri pouku in s svojim obnašanjem ne motimo pouka.

• V SDZ, na strani 31 rešite 1. in 2. nalogo.
  • Z odgovori na vprašanja spodaj pa še ponovite snov, ki smo jo obravnavali (ustno).
  • Novo snov si zapišite tudi v zvezek.

MAT

• V prvi priponki vam pošiljava rešitve nalog, ki ste jih reševali včeraj.
  • V drugi priponki imate preverjanje znanja. Rešite ga po navodilih.

LUM

• Vsa navodila za današnji izdelek najdete v priponki.
  • Najprej si oglejte cel PPT, nato se odločite katerega snežaka boste izdelali.