Pozdravljeni, osmošolci!

Človek za srečo ne potrebuje najnovejšega telefona, televizije, oblačil ali drugih materialnih dobrin, ki pritegnejo toliko všečkov današanjega časa. Vse se začne in konča z notranjim zadovoljstvom, ko začutimo, da za pravo srečo ne potrebujemo veliko. In kako lahko k takšnemu počutju sami najhitreje pripomoremo?

Tukaj je pet nasvetov za srečno življenje.

1. Hrana, voda

Izogibajte se mastni hrani in sladkorjem, segajte predvsem po zdravi hrani in popijte veliko vode.

2. Gibanje

Kakršnakoli telesna aktivnost vas bo napolnila z energijo. Nekaj je jasno – človek je ustvarjen za gibanje.

3. Smeh je pol zdravja

Sproščenost, dobra volja in pozitivna naravnanost odganjajo stres. Družite se z ljudmi, ki vas nasmejijo,  ne menite se za tiste, ki stalno jamrajo.

4. Spanje

Poznate lepotni spanec? Res učinkuje! Torej najmanj osem ur spanca na dan, da boste spočiti  in srečni.

5. Segajte do zvezd

Ne čakajte, da stvari pridejo k vam, pojdite jim naproti. Ne prelagajte uresničevanja želja. Če si nečesa res močno želite, poskusite to uresničiti.

Tako, spoznali smo nekaj nasvetov za srečno življenje, zdaj pa si poglejmo, kaj pravzaprav je nasvet in kje v vsakdanjem življenju se z njim srečujemo.

1. Odprite delovni zvezek na str. 70 in 71 in preberite besedilo Medene težave.

2. V delovnem zvezku rešite naloge na straneh 71 ̶ 73 (1. ̶ 12. naloge, 6. nalogo izpustite). Rešite še Minutko z g. Pravopisnikom na strani 74.

3.  V zvezek za jezik napišite naslov Nasvet strokovnjaka. Odprite priloženo datoteko in prepišite v zvezek prosojnice, označene s svinčnikom.

Rešitve nalog boste prejeli opoldne v Kanalu.

DOMAČA NALOGA: Slikaj rešeno stran 72 v DZ in jo pošlji svoji učiteljici slovenščine do 15. ure.

Učiteljice Tanja, Jana, Irena in Patricija