2021 new years

Pozdravljeni učenci,

danes je ponedeljek in prvi dan pouka v letu 2021.

Na urniku so naslednji predmeti: TJA, MAT, SLJ in LUM.

Ob 11.00 imamo ZOOM, takrat se bomo učili novo snov pri MAT in pri SLJ preverili odgovore na vprašanja o pravljici Deklica z vžigalicami.

MAT- Enačbe

Novo snov bomo spoznali na ZOOM-u ob 11.00.

Do takrat pa naredite 1. nalogo v učbeniku, str. 129. Napišite nov naslov: ENAČBE.

SLJ-Značilnosti pravljic

Clientmoji

Danes bomo stopili v svet pravljic. Še prej pa bomo spoznali njihove značilnosti. Sledi navodilom na spodnjem PP-ju.

Do ZOOM-a odgovori na vprašanja o pravljici Deklica z vžigalicami. Takrat jih bomo skupaj preverili.

LUM-Strip

Clientmoji

Izdelal boš svoj strip na temo kolesarjenja. Za to nalogo imaš čas ta ponedeljek in še drugi ponedeljek, v 4 urah naj bi bil strip zaključen. Bodi ustvarjalen, upoštevaj elemente stripa, ki jih imaš zapisane v spodnjem PP-ju. TU TE ČAKAJO TUDI NAVODILA ZA NOVO NALOGO.

Kdo od Slovencev ne pozna Zvitorepca, Lakotnika, Trdonje, medvedka Neewe, Ostrostrelca, Stezosledca, Zadnjega Mohikanca in ostalih junakov številnih stripov in slikanic? Pa nagajive zajčke s televizijskega Cikcaka, reklame za trgovino Mercator, Viki kremo, Čunga Lunga, Jelovico in drugih zgodbic? VPRAŠAJ STARŠE, ONI ZAGOTOVO VEDO.

Avtor teh ljudskih stvaritev je Miki Muster, brez dvoma eden najboljših ustvarjalcev in risarjev slikanic in stripov ter filmskih risank v slovenskem in evropskem merilu.

Spoznaj ga malo bolj podrobneje. Oglej si spodnji PP, poglej si tudi njegove risanke in reklame, ki jih tvoji straši dobro poznajo.

Slovo Mikija Mustra: Živel je otroške sanje | Dnevnik

Miki Muster je umrl 7. maja, 2018 v Ljubljani, star je bil 92 let.

Oglej si še kako se nariše strip v digitalni obliki: http://otroski.rtvslo.si/firbcologi/prispevek/55

Učiteljica Nadja