Pozdravljeni učenci.

Pa smo ga dočakali. Petek je in vikend pred nami. Ker smo bili med tednom zelooo pridni, smo veliko že naredili, tako, da bo danes nekaj manj dela. Danes nas čaka MAT, SLJ, GOS in ŠPO.

Od veselja bomo kar zaplesali: https://www.youtube.com/watch?v=gCzgc_RelBA&feature=youtu.be

Zaslužili ste si tudi lep vikend, brez domačih nalog.

NE POZABITE PA MED VIKENDOM PREBRATI KAKŠNO DOBRO KNJIGO!!!

STE ŽE PREBRALI DEČEK BRIN?

ČE ŠE NE, JE SEDAJ PRAVI ČAS ZA TO.

SKEN KNJIGE IMATE V KANALU.

MAT-Mini preverjanje znanja (Pisno množenje z dvomestnim številom)

Preverjanje znanja sem poslala v kanal, rešite ga in se pripravite, da ga bomo skupaj preverili na ZOOM-u. Račune prve naloge raje pišite v zvezek, ker je na listu premalo prostora.

SLJ-M. Dekleva: Tulipan vozi kamion

Tudi danes boste prebirali poezijo in še vedno bo to poezija, ki jo je napisal Milan Dekleva.

V Berilu na str. 18 in 19 je pesmica Tulipan vozi kamion.

O pesmih nesmisla smo se že pogovarjali, ta pa je res pravi primer takšne poezije.

Preberite si pesem in si skušajte predstavljati napisano. Ali je vse to mogoče?

Ste opazili, da je pesem napisana tako, da ji nekaj manjka? Ali to pomeni, da pesnik ne zna pisati?

Ne, temu pravimo pesniška svoboda. Pesniki si lahko v svojih pesmih privoščijo tudi take nenavadne stvari, kot je npr. pisanje brez velikih začetnic, brez ločil… Saj veste – v pesmih je vse mogoče. Zato pa je ustvarjanje in prebiranje pesmic tako zelo zanimivo.

NALOGA: Vaša naloga je, da to pesem v zvezek prepišete.

NAPIŠI PESEM V ZVEZEK.

Prepišete pa jo, kakor bi se glasila pesem, če bi kamion vozil tulipane – torej jo skušate napisati tako, da bo vse prav.

Naloge okrasnih pridevkov bomo preverili preko ZOOM-a, prebrali pa boste tudi svoje pesmice. Kdor mi je še ni poslal, naj to naredi do videokonference, do 10.00.

Po slovenščini bodo na ZOOM-u z menoj ostali učenci, ki obiskujejo dodatni pouk. Skupaj bomo pregledali naloge za Cankarjevo tekmovanje. Naloge ste dobili pred počitnicami.

GOS-Naše življenjske potrebe

To snov ste v šoli že prebrali in odgovorili na vprašanja. Danes jo boste ponovili, na koncu PP pa vas čakajo vprašanja. Nanje odgovorite do naslednjega petka.

Pri gospodinjstvu se boste učili o človekovih potrebah. Potrebujete učbenik, zvezek in spodnji PPT.

Kliknite na PPT – diaprojekcija. PPT ima posnete tudi nekaj glasovne razlage, zato je pomembno da si vklopite diaprojekcijo, poleg tega sta navedeni tudi 2 povezavi za internet, s katerima si boste ogledali 2 krajša zanimiva prispevka.

Sledijo naloge, ki jih naredite v svoj zvezek od GOS.

ŠPO-Spretnostne in kondicijske vaje

Tudi danes boste izvajali spretnostne in kondicijske naloge.

Ob koncu vseh vaj si privoščite še otroško jogo.

SPRETNOSTNE-IN-KONDICIJSKE-VAJE-IN-JOGA-ZA-OTROKEDownload

Veselo na delo, vaša učiteljica Nadja.

SE VIDIMO NA ZOOM-u ob 11.00.