Pozdravljeni moji šestošolci!

Za začetek si poglejmo rezultate KVIZA KAHOOT-HRANA.

Tiger, velikan in Filip so imeli največ točk, čeprav ne vem kdo je tiger in velikan. Zmenili smo se, da pišemo prava imena, saj ne morem vedeti, če ste opravili kviz in kako ste bili uspešni. Prilagam rezultate.

HRANA-REZULTATI KVIZA KAHOOT

Sedaj bomo pregledali nalogo na DL in miselnem vzorcu. Odprite si spodnjo priponko in si preglejte svojo nalogo od zadnjič. Kar nimate, dopišite. Oba lista si prilepite v zvezek ali pa ste jih že prepisali.

REŠITVE DL IN MV-ALI MI HRANA LAHKO ŠKODUJE

Sedaj nas čaka še zadnja snov in sicer OZNAČEVANJE ŽIVIL. V zvezek napišite naslov Označevanje živil.

Preberite si snov v učbeniku, str. 70-73 (Označevanje živil), nato si oglejte spodnji PP z glasovno razlago.

PP z glasovno razlago-OZNAČEVANJE-ŽIVIL

Sedaj, ko že vse znate, rešite DL, ki vam ga prilagam v spodnji priponki. Natisnite si ga ali pa si ga prepišite in ga rešite. V spodnji priponki je tudi recept za pico, ki naj bi ga pripravili v šoli, vendar nam, žal, ne bo uspelo, zato ga naredite doma. Bom vesele kakšne fotografije.

OZNAČEVANJE ŽIVIL IN RECEPT ZA PICO

Po prvomajskih počitnicah zaključimo ocene in končamo z predmetom gospodinjstvo.

Sproščene prvomajske počitnice želim in ne pozabite na naravo, ker je v teh dneh prečudovita.

Učiteljica Nadja