Pozdravljeni, šestošolci!

Najprej vam voščiva zdravo in uspešno novo leto! Učiteljici upava, da ste si odpočili in nabrali novih moči za učenje in delo.

Pojdimo na današnjo snov. Pogovarjali se bomo o tem, kako so označena pakirana živila.

V zvezek napišite naslov OZNAČEVANJE ŽIVIL.

Preberite poglavje z naslovom Preučimo označevanje živil, ki se nahaja v priponki. Nato rešite nalogo v zelenem okvirčku – izberite embalažo dveh živil, narišite preglednico , ki je prikazana pod zelenim okvirčkom ter vanjo prepišite ustrezne podatke (ime izdelka, seznam sestavin, neto količina, rok uporabnosti, …). Napišite tudi, kateri podatki so še dodatno označeni.

Nalogo pošljite do petka, 8. 1. 2021, do 14. ure.

Nato prepišite kratek tekst v priponki z naslovom  Neustrezen rok uporabe živil.

Prijavite se v spletno učilnico eAsistenta. Tam so zapisana navodila za obravnavo snovi druge šolske  ure.

Uspešno delo vam želiva!

Učiteljici Anja in Maja