Dobro jutro,

danes imamo na urniku: MAT, SLJ, NIT, GUM.

MATEMATIKA

Danes boš naredil najprej spodnjo nalogo. Prepiši jo v zvezek od geometrije in nato natančno načrtaj vsoto in razliko daljic, tako, kot si se včeraj naučil. Če si pozabil, poglej še enkrat oba posnetka.

NALOGA:

Načrtaj daljico AB, ki naj bo dolga 7 cm ter daljico CD, ki naj bo dolga 4 cm. Daljici seštej in odštej – matematično in tudi grafično.

Nato naredi naloge iz učbenika, str. 93/4., 5., str. 94/6.

POMNI: za seštevanje in odštevanje daljic je vedno potrebno najprej narisati poltrak in nato s šestilom nanj prenesemo dolžine daljic.

SLOVENŠČINA

Včeraj si dobil PREVERJANJE ZNANJA za domače branje. Kako ti je šlo? Ali si znal rešiti vse naloge?

Danes bomo v šolo preverili pravilne odgovore in naredili popravo. Tudi ti preveri, ali si pravilno odgovoril – pomagaj si s knjigo. V petek imamo ocenjevanje znanja.

NIT

V šoli bomo pisali preverjanje znanja in nato bomo naloge tudi preverili in popravili. Naloge ti bom zjutraj poslala v tvoje sporočilo. Naslednji teden pišemo preizkus znanja.