Dobro jutro,

danes je sreda in na urniku boš imel: MAT, DRU, NIT in TJA.

Včeraj ste rešili nekaj primerov številskih izrazov.

V zvezek si boš danes najprej napisal pravila, ki jih moramo upoštevati pri reševanju številskih izrazov.

PRAVILA

1. Najprej moramo izračunati kar je v OKLEPAJU.
  2. Nato sledita MNOŽENJE oz. DELJENJE.
  3. Šele na koncu rešimo SEŠTEVANJE oz. ODŠTEVANJE.

Pri številskih izrazih moramo paziti, da vrstnega reda v izrazu ne spreminjamo.

Danes boš reševal naprej naloge iz učbenika, str. 123/6.-10. naloga ter str. 124/14. naloga.

Pri besedilnih nalogah moraš račun napisati v obliki številskega izraza. Dobro premisli, kako ga boš zapisal in ali je potrebno narediti tudi kakšen oklepaj. Oklepaj je tisti, ki nam pove, da ima nekaj prednost.

NIT

V šoli se bomo pogovorili, kako bo potrebno pripraviti predstavitev PREHRANJEVALNE VERIGE, ki smo jo v šoli že izdelali pred počitnicami. Dobili ste tudi že navodila. Če tega še nisi naredil, imaš danes čas, da sestaviš besedilo, ki se ga boš tudi naučil za predstavitev. V četrtek bomo v šoli tudi že skušali povaditi predstavitve pred ocenjevanjem, ki bo 10.1. – 12.1.). V sporočilo ti bom poslala datum, kdaj boš imel predstavitev ti.

DRUŽBA

Pri družbi se učimo o kraških pojavih, ki se pojavljajo povsod tam, kjer je APNENEC.

Danes boš dobil navodila za družbo za cel teden.

Pripravila sem DL, ki ti bolj natančno predstavi določene kraške pojave. Poleg tega so pripravljena tudi vprašanja, na katera boš odgovoril.

Najprej pozorno preberi besedilo o prvem kraškem pojavu (npr. o kraških poljih). Na listu z vprašanji poišči ustrezna vprašanja, si jih izreži in prilepi v zvezek ter odgovori. Vprašanja lahko tudi prepišeš, če nimaš tiskalnika. Pri odgovorih si pomagaj z besedilom, ki je na listu.