Dobro jutro učenci!

catching snowflakes snowman

Ta teden bomo imeli pouk na daljavo, v ponedeljek pa se potem zopet vidimo v šoli. En teden bo hitro minil, boste videli.

POŠILJAM VAM PREDVIDEN URNIK TEGA TEDNA:

PONEDELJEKTOREKSREDAČETRTEKPETEK
LUM: Izdelava okraskaMAT: Števila nad milijonomMAT: PotenceMAT: PotenceSLJ: Poezija
SLJ: Nadpomenke in podpomenkeDRU: Kraški pojaviDRU: Kraški pojaviSLJ: Opis predmetaSLJ: Milan Dekleva (Mehke snežinkaste pesniške race)
MAT: Zaporedja in prepoznavanje pravilŠPO: Vadba za zdravo telo  NIT: Ravnovesje v naraviNIT: Človek posega v naravoGOS: Zdrav duh v zdravem telesu
ŠPO: Vadba za zdravo teloGUMSLJ: Opis predmetaNIT: Utrjevanje znanja in navodila za ocenjevanjeDRU: Dinarsko kraška podolja
 TJATJAŠPO: Vadba za zdravo teloTJA
 ZOOM OB 9.00ZOOM OB 9.00GUM
   ZOOM OB 9.00

Danes imamo na urniku LUM, SLJ, ŠPO, MAT.

Zoom srečanje bomo imeli v torek ob 9.00. Imeli ga bomo približno 2 uri. Povezavo za Zoom vam pošljem v ponedeljek zvečer v naš skupni kanal v komunikaciji.

SLJ

V tednu, ko se vrnete nazaj v šolo, boste ocenjeni pisno obnovo besedila in igro vlog. Igro vlog morate vaditi tudi sedaj, ko ste doma, da svoje vloge ne boste pozabili (Rokavica ali Rokavičnik).

Za delo boste danes potrebovali delovni zvezek. Na straneh 51-53 so vaje za nadpomenke in podpomenke.

Snov ni težka in jo že poznate iz 4. razreda. Oglejte si razlago na spodnji povezavi, v kateri boste slišali kar precej primerov podpomenk (to so besede z ožjim pomenom) in nadpomenk (besede s širšim pomenom).

V zvezek od jezikovnega pouka napiši nov naslov NADPOMENKE IN PODPOMENKE.

Nato v zvezek prepiši spodnji zapis:

Reši tudi naloge iz DZ, str. 51, 52, str. 53/4. in 5. nalogo.

V torek bomo naloge skupaj pregledali.

Bitmoji Image

MAT

Če bi bili v šoli, bi začeli z geometrijo. Na daljavo je geometrijo zelo težko delati, zato bomo to snov preskočili in se bomo z njo ukvarjali v šoli.

Danas boste reševali naloge iz učbenika, str. 80-83. Naslov enote je ZAPOREDJA IN PREPOZNAVANJE PRAVIL.

Zaporedja števila ste že iskali.

Zaporedje je sestavljeno iz členov, v našem preimeru so členi števila. Ugotoviti moramo pravilo, po katerem je neko zaporedje zgrajeno.

Preberi si razlago v učbeniku, str. 80 in 81.

Nekatera zaporedja bomo ugotovili zlahka, pri nekaterih bo potrebno nekaj več premisleka.

Najprej poglej, ali se števila v zaporedju povečujejo ali se zmanjšujejo in nato skušaj ugotoviti pravilo. Ali moramo kaj prišteti, odšteti, ali moramo vsakega naslednjega povečati z množenjem…..?

V učbeniku imaš nekaj nalog.

Rešil boš naslednje naloge:

str. 81/3.,4.,5.,6.

str. 82/7., 9.

Rešitve pregledamo v torek na skupnem ZOOM-u.

Bitmoji Image

ŠPO

Pošiljam vam povezavo za vadbo:

art supplies

LUM

Izdelal boš božično-novoletni okrasek. Navodila za delo so v spodnji priponki.