Dober dan učenci!

Danes imamo pouk na daljavo. Od ponedeljka naprej bomo imeli tudi pouk preko ZOOM-a. Vsa navodila boste dobili v nedeljo v spletno učilnico.

SLJ

Vadi igro vlog – svojo vlogo se nauči na pamet. Takoj ko se vrnemo v šolo, bomo imeli ocenjevanje (v sredo, 22.12.).

DRU

Preizkusa znanja danes žal nismo pisali, čeprav ste bili vsi verjetno super pripravljeni.

Test bomo pisali, ko se vrnete nazaj v šolo, prvi dan, ko bomo imeli družbo (21.12.).

Danes se bomo začeli učiti o prvi slovenski pokrajini – spoznali bomo dinarskokraški svet.

V učbeniku je ta pokrajina predstavljena na straneh 50 – 62.

Danes preberi snov, ki je v učbeniku na strani 50 in 51.

Napiši velik naslov čez celo stran: DINARSKOKRAŠKI SVET.

Na to stran nariši nekaj o dinarskokraškem svetu – idejo dobiš v učbeniku od strani 50 do 62. Nariši nekaj, kar je značilnost dinarskokraškega sveta. Lahko je to medved, podzemna kraška jama, človeška ribica, kapniki….

Nato na drugo stran napiši manjši naslov DINARSKOKRAŠKE PLANOTE.

V zvezek prepiši spodnja vprašanja in odgovori, pomagaj si z učbenikom.

1. Kateri del Slovenije zavzema Dinarsko-kraški svet?

• Katere reliefne oblike se tu pojavljajo? Pomagaj si z zemljevidom, str. 50.

__________________, __________________

• V kateri smeri se ta svet razteza?

• Kako pravimo tej smeri?

• Naštej značilnosti tega dela Slovenije?
  • Kamnina _____________________.
  • Odsotnost ___________________ voda.
  • Kraški ___________________.

GOS

Preberi si snov v učbeniku, str. 14 in 15. Izvedel boš, kaj so potrebe in katere so najpomembnejše potrebe človeka.

Res je sicer, da vsi ljudje nimamo enakih potreb, saj se naše potrebe spreminjajo z našo starostjo, poleg tega pa so nekateri ljudje invalidi ali duševno prizadeti. Za takšne ljudi je potrebno poskrbeti, saj pogosto potrebujejo našo pomoč.

V zvezek napiši naslov KAJ VSE POTREBUJEM ZA ŽIVLJENJE.

Izdelaj miselni vzorec, v katerem boš predstavil to temo.