Clientmoji

Dobro jutro učenci!

Danes je že sreda in ugotavljam, da gredo dnevi tudi po novem letu izredno hitro. Na urniku imate naslednje predmete:

GUM, TJA, SLJ, MAT in DRU.

Zoom bomo danes imeli ob 11.00. Zoom bo trajal približno 60 min, z vmesnim odmorom.

Pregledali bomo nalogo od slovenščine, spoznali bomo podzmne kraške pojave. Imeli bomo tudi MAT.

Clientmoji

V četrtek in petek imamo NIT. Učenci boste predstavili svoje prehranjevalne verige (nalogo ste dobili 21.12.2020, v tednu pred počitnicami). V četrtek prvih 14 učencev, v petek še drugih 14 učencev. Nekaj učencev mi je nalogo že poslalo v pregled in moram priznati, da ste se zelo potrudili, tako z risanjem verige, kot tudi z vsebino, ki jo boste ob verigi povedali. Da ponovimo:

Izdelal boš prehranjevalno verigo, ki nam jo boš predstavil v krajšem govornem nastopu prek Zooma.

1. Povedati nam boš moral, iz katerih členov je sestavljena (proizvajalci, potrošniki, razkrojevalci; dodaj tudi sonce…).
  2. Razložil boš, da si rastline same proizvajajo hrano in kako si jo izdelajo (fotosinteza).
  3. Povedati nam boš moral, kako poteka prenos energije ter da so energija in hranilne snovi shranjene v živih bitjih.
  4. Razložit nam moraš pomen proizvajalca in potrošnikov, oz. pomen rastlin, rastlinojedcev, mesojedcev in razkrojevalcev.
  5. Razloži odvisnost vsega življenja od Sonca.

Najbolje, da se pripraviš tako, da si doma sestaviš krajše besedilo, v katerem boš lepo zajel zgoraj naštete točke. Skušaj razložiti preprosto, pomagaj si z učbenikom oz. zapiski v zvezku. Predstavitev verige naj bo tekoča in kratka, cca. 1 min. Naj ima UVOD, JEDRO, ZAKLJUČEK. Izdelaš lahko PPT, lahko pa verigo predstaviš na RISALNEM LISTU (ali na dveh listih iz velikega zvezka).