Devetošolci, pozdravljeni v novem letu!

Upamo, da ste praznične dni lepo preživeli in da ste si nabrali novih moči za nove podvige.

Se spomnite kakšne prigode  v razredu, ko vas je učiteljica zasačila med pošiljanjem listkov s skrivnostno vsebino med uro? Morda je potem  celo poslala staršem vabilo na govorilno uro, vi pa ste morali za kazen za domačo nalogo napisati spis z naslovom Zakaj med poukom raje pišem listek sošolcem kot pa v zvezek?

Vse to so zabavne prigode iz šolskih klopi, nas pa bodo danes bolj zanimala besedila, ki nastajajo v takšnih in podobnih  okoliščinah in za različne namene. No, pa ne samo listki, uradna vabila na govorilne ure in šolski spisi, pač pa še marsikatero drugo besedilo.

1. Pokukaj v priloženo projekcijo, preberi razlago na njej in jo prepiši v zvezke (izpusti 2. in 4. drsnico).

2.  Postavi se v vlogo novinarja in napiši kratko časopisno novico o nekem zanimivem dogodku v tvojem  ali kakšnem drugem slovenskem kraju:

– Novica je lahko izmišljena, vendar mora biti verjetna.

– Imeti mora (privlačen) naslov.

– V njej kratko predstavi: kaj se je zgodilo, kje, kdaj  in zakaj se je zgodilo, kdo je bil udeležen.

– Podpiši se samo z imenom.

Domača naloga: Novico objavi  do 15. ure na padletu. Povezavo zanj bo objavila vsaka učiteljica v svojem kanalu za slovenščino. (Klikneš na povezavo, na desni strani poiščeš znak + v rdečem krogu in klikneš nanj. Odpre se ti prostor za pisanje. Zapis bo samodejno shranjen.)

Srečno!

Učiteljice Tanja, Jana in Patricija