Pozdravljeni, sedmošolci!

Če bi morali odgovoriti na anketno vprašanje, kakšen bralec/bralka si, kaj bi povedali?

Ali prebrane knjige pogosto priporočate svojim sošolcem in sošolkam ali prijateljem? Na kakšen način to storite?

Najpogosteje knjigo predstavimo tako, da jo obnovimo. Danes bomo spoznali obnovo mladinske povesti Avtobus ob treh  pisateljice Nataše Konc Lorenzutti.

Kliknite na spodnjo povezavo in prisluhnite avtorici in kratki napovedi povesti.

1. V zvezek za jezik napišite naslov OBNOVA UMETNOSTNEGA BESEDILA  in natančno preberite, kar je zapisano v spodnji priponki,  ter prepišite v zvezek.

2. Rešite  vaje v DZ, in sicer: od strani 45 (naslov: Avtobus ob treh) do strani 48 (od 1. do 14. naloge).

3. Nalogo 15 na strani 49 rešite tako, da v zvezek za jezik PREPIŠETE povedi v pravilnem zaporedju.

Rešitve teh nalog boste prejeli popoldne v Kanalu.

DOMAČA NALOGA: Slikaj 15. nalogo v zvezku in  jo pošlji svoji učiteljici slovenščine do 15. ure.

Učiteljice Jana, Patricija in Irena