Pozdravljeni, osmošolci!

Žurka, frend, filing, sorči, kul, carsko … Mladi se pogosto pogovarjate v jeziku, ki ga odrasli včasih skoraj ne razumemo. Ta jezik se imenuje sleng in se hitro spreminja. Marsikatere besede, ki so jih uporabljali mladi pred nekaj leti, so danes že zastarele. Danes bo torej slova carska, saj se bomo učili o »vašem« jeziku – slengu!

1. Odprite delovni zvezek na str. 26 in preberite besedilo Tud žur more bit.

2. V delovnem zvezku rešite naloge na straneh 27‒29 (1.‒11. naloge, 10. in 12. nalogo izpustite).

Opoldne bodo v Kanalu objavljene rešitve. Preverite svoj zapis in ga primerjajte z rešitvami. Popravite morebitne napake in dopolnite manjkajoče.

3.  V zvezek za jezik napišite naslov Sleng. Odprite priloženo datoteko in prepišite prosojnice v zvezek.

DOMAČA NALOGA: Napišite krajši pogovor med najstnikoma, v katerega boste vključili tudi slengizme. Tema je lahko poljubna: šport, šola, filmi, glasba … Besedilo naj bo dolgo pol strani formata A4. Slikajte pogovor in ga pošljite učiteljici slovenščine do 15. ure.

Učiteljice Irena, Jana, Patricija in Tanja