1. DEL NALOGE (OPAZOVANJE ŠOLSKIH POTI OZ. KJE SE BOM VOZIL S KOLESOM):

Tvoja naloga bo, da se boš v svojem kraju, skupaj s starši, sprehodil ali se peljali z avtomobilom ter s pomočjo PRILOGE Analiza šolske poti (DELOVNI LIST) rešil naloge na listu:

KAJ VSE MORAŠ OPRAVITI NA POTI PO VASI ALI PO PIVKI?

1. Fotografiraj vse prometne znake, ki jih boš videl na poti in jih nato doma nariši na DL in poimenuj (DL-5.nal).
  2. Če si iz Pivke, opazuj krožišče in križišče (DL-2.nal.) (verjetno imajo tudi vasi kakšno manjše križišče) in oceni, kje je najbolj prijetno in varno za kolesarje (3.nal.)
  3. Oceni in izpostavi vse nevarne točke na svoji poti in predlagaj, kako bi lahko odpravil te nevarnosti (4.naloga).
  4. Postavi se v vlogo kolesarja (še vedno si peš ali z avtomobilom) in preglej nevarne točke za kolesarje, ki si jih srečal na svoji šolski poti.