Dear students,

Danes imamo na urniku dve šolski uri angleščine. Let’s get started! 🙂

Sledi navodilom spodaj in opravi sledeče zadolžitve:

učb. str. 21: Read the text and do the Task. / Preberi besedilo in označi ali so trditve spodaj T/F.

V glossary zapiši spodnje besede: alphabet (abeceda), an invention (izum, odkritje), a vowel (samoglasnik), a consonant (soglasnik), a letter (črka, pismo), a language (jezik), a sentence (poved), sound (zvok), mysterious (skrivnosten), symbol (simbol).

učb. str. 22/ Poveži besede iz oranžnega okvirčka s sličicami in jih zapiši v glossary. Enako zapiši besede na str. 129 (Geography) v slovarček. Besede dobro zvadi, saj so zelo pomembne.

učb. str. 23 C: Prevedi spodnje trditve v zvezek za vaje.

učb. str. 24/1: Poveži vprašanja s sličicami in z odgovori pod nalogo B. Vprašanja in odgovore zapiši v zvezek za vaje.

Domača vaja: učb. str. 28/ 6: Prevedi spodnje trditve v zvezek za vaje. učb. str. 28/7: Dopolni z besedami iz okvirčka.

Naloge mi pošljite do 17. ure. V primeru vprašanj mi pišite v naš kanal. Rešitve bodo objavljene v našem kanalu do torka.

A successful week to all,

Your teacher.