Petek - Naj te danes na vsakem ...

Pozdravljeni!

Veseli sva, da nam je videokonferenca včeraj uspela in da ste se ji pridružili v tako velikem številu. Za zadnji dan v tem tednu pa vas čaka še nekaj nalog.

SLOVENŠČINA

KAKO PIŠEMO OPRAVIČILO IN KAJ VSE NAPIŠEMO V NJEM?

• Preberite!
  • Ključna beseda: pisno neuradno opravičilo
  • V katerem primeru napišemo neuradno opravičilo?
  • Kadar se prijateljem, sošolcem, sorodnikom, znancem ne moremo opravičiti ustno, napišemo neuradno opravičilo. V njem izrazimo obžalovanje, ker česa nismo oz. ne bomo naredili ali ker smo kaj naredili narobe. Dobro je napisati tudi, zakaj česa nismo mogli narediti.
  • Kateri so deli neuradnega opravičila?
  • Pisno neuradno opravičilo ima obliko kot pisna neuradna zahvala in pisna neuradna prošnja ter iste dele: kraj in datum pisanja, nagovor, vsebino, pozdrav in podpis.
  • Kaj si je dobro zapomniti pri pisanju neuradne prošnje, zahvale in opravičila?
  • Pri pisanju prošnje, zahvale in opravičila je treba paziti na zunanjo oblikovanost besedila, na čitljivost in jezikovno pravilnost.
  •  Po navodilih rešite naloge v SDZ-ju, str. 92 in 93. Namesto s sošolci se o zadnjih vprašanjih pogovorite s starši, bratom ali sestro.

NARAVOSLOVJE IN TEHNIKA

• Začeli bomo z novim poglavjem RAZISKOVANJE JE TUDI POTOVANJE V PRETEKLOST.
  • Preberite si strip v SDZ-ju na strani 74.
  • Nato si preberite snov v učbeniku na strani 98 in 99.
  • Na Radovednih pet si lahko ogledate slike in film Razvoj živih bitij in Fosili.
  • Rešite naloge v SDZ- ju na strani 75. Prvo nalogo si lahko preverite na radovednih pet ( to smo počeli že v šoli, spomnite se, ko sva vam podobne stvari projecirali na platno).
  • V zvezek napišite naslov RAZVOJ ŽIVIH BITIJ
  • V priponki imate delovni list. Prepišite ga v zvezek in ustrezno dopolnite (rešitve dobite v ponedeljek). List lahko tudi natisnete in dopolnjenega prilepite v zvezek.
  • RAZVOJ ŽIVIH BITIJ
  • DODATNA DEJAVNOST
  • V SDZ-ju na strani 76 imate navodila za izdelavo fosila.
  • Pripomočke imate v naravoslovni škatli.
  • Kdor bo izdelal fosil nama lahko pošlje sliko ali napiše kako mu je uspelo.

• Včeraj ste krožnice in kroge risali z različnimi pripomočki.
  • Danes pa se bomo naučili uporabljati šestilo.
  • Najprej si oglejte PPT
  • KROŽNICA IN KROG
  • Po ogledu ppt-ja v zvezek napišite naslov: KAKO RIŠEMO KROŽNICE S ŠESTILOM
  • Narišite 5 poljubno velikih krožnic. Ne pozabite, da najprej označimo središče s križčkom, napišemo velik S in narišemo.
  • Narišite še eno krožnico in v njej označite polmer . Spodaj iz SDZ-ja prepišite, kaj je polmer.
  • Narišite še eno krožnico in v njej označite premer in spodaj napišite, kaj je polmer.
  • Rešite še stran 9 v SDZ-ju.

Lepo preživite konec tedna

Mateja in Marinka