Pozdravljeni, devetošolci!

Nov teden je pred nami in tokrat boste spoznali, kako pisan je pesniški svet Srečka Kosovela.

V  zvezke  za  književnost  napišite  naslov  (čez  eno  vrstico):    SREČKO  KOSOVEL,  nato  pa si  pozorno  preberite  priloženi  ppt . Srečko Kosovel_izbor pesmi-1

Na  3.,4.  in  5.  drsnici   spoznate,  kakšno  je  bilo  življenje  in  delo  kraškega  pesnika.

Iz  danih  podatkov  oblikujte  miselni  vzorec.

Na  naslednjih  drsnicah  je  predstavljen  izbor  Kosovelovih  pesmi:  pisal  je  nežne  otroške  pesmi,  v  impresionističnih  pesmih  zaživijo  podobe  Krasa,  narave,  izpoveduje  pa  tudi  najbolj  žalostna  čustva  ob  slutnji  svoje  smrti.

Na  18.  drsnici  spoznate,  da  so  konsi likovne  pesmi,  ki  nosijo  globoka  sporočila.  19., 20. in 21. drsnico  prepišite  v  zvezek.

Gotovo  imate  doma  kakšne  stare  časopise,  revije.…  Naj  iz  različnih  naslovov  nastane  nova  pesem (kons)  po  vzoru,  ki  ste  si  ga  lahko  ogledali  na  prezentaciji.

Slikaj  nalogo  (zapis  v  zvezek  – miselni  vzorec  in  izdelani  kons) in  jo  isti  dan  do  17. ure  pošlji  svoji  učiteljici.