Hello students,

Danes, v ponedeljek, pričenjamo z ustnim spraševanjem. Prva skupina učencev (Matjaž, Tim in Luka) ste na vrsti ob 10:00. Sledita Jan in Larisa ob 10.45. Dostop do ZOOM vam bom poslala v kanal jutri po 9.40.

Prejšnji teden smo namenili čas ponavljanje in utrjevanju snovi. Tokrat gremo naprej s snovjo. Zadnja snov, ki smo jo predelali je bil ‘WILL’ Future. Ta čas je eden najlažjih časov pri angleščini.

PONOVIMO:

Trdilno obliko tvorimo z WILL, ki ji dodamo še GLAGOL v prvi nedoločni obliki.

Trdilna oblika:  [OSEBA + WILL + GLAGOL] – ex. She will buy a cake tomorrow. (Jutri bo kupila torto).

Pomni: WILL ima tudi skrčeno obliko ‘LL ampak le za osebnimi zaimki (I, you, he, she, it, we, they) v trdilni obliki. Primeri:  He’ll buy a cake. /   You’ll call him.  /  She’ll come home.

Pomni: Kadar je osebek ime nečesa, se uporablja dolgo obliko: John will come home / dad will call /  the cat will hide, etc.

Nikalna oblika: [OSEBA + WON’T + GLAGOL] – ex. She won’t buy a cake tomorrow. (Jutri ne bo kupila torto).

Vprašalna oblika: [WILL + OSEBA + GLAGOL…?] – ex. Will she buy a cake tomorrow?

READING COMPREHENSION (vaje bralnega razumevanja)

• V učb. na str. 80 ste spoznali prvo rabo WILL-a. pri izražanju MNENJA. Mel piše za njeno šolsko revijo. Zbrala je nekaj mnenj svojih sošolcev, ki jih bo vključila v septembrsko izdajo. Ena mnenja so zelo optimistična, druga precej pesimistična.
  • V zvezku za vaje naredite dva seznama: OPTIMISTIC  /  PESSIMISTIC (Preberi sedem izjav Melovih sošolcev pri # 2A in jih prepiši pod ta pravi naslov glede na to ali je mnenje optimistično ali pesimistično).
  • Učb str. 86/3, 4, 5, 6
  • Učb. str. 87/A basketball star (read and answer the questions under A and B into your exercise notebook). Preberi besedilo in odgovori na spodnja vprašanja.
  • DZ, str. 53/3, str. 55: Extra reading – A basketball star.

I wish you all a great week ahead,

Best,

Your teacher