Hello students! I hope you had a great time during the last week. However, now it’s time to get back to some work. 🙂

Zadnji del šolskega leta začenjamo z novim modulom, zato za uvod naredite nalogo What’s it about? na str. 71 v UČB.

UNIT 7: CELEBRATIONS

• UČB str. 72/1a: V »glossary« zvezek napiši naslov Special occasions in prepiši vseh pet voščil ter jih prevedi. Zraven vsakega voščila dopiši številko situacije (1-5), v kateri bi dano voščilo izrekel.
  • UČB str. 72/1b: Pod voščila dopiši še besede iz okvirčka ter jim dodaj slovenski pomen in jih poveži z ustrezno sličico. Dodaj še naslednje besede: superstition=vraževerje, Good Friday=veliki petek, turn into=spremeniti se, New Year’s Eve=silvestrski večer, marriage=zakon, wedding=poroka, blow out=upihniti, come true=uresničiti se.

• UČB str. 72-73/3: V »exercise« zvezek napiši naslov If you do that, you’ll turn into a fish. Preberi besedilo na str. 73 in poveži prve dele vraževerij z drugimi deli povedi. V digitalnem učbeniku poslušaj rešitve.

FIRST CONDITIONAL WITH IF AND UNLESS

• UČB str. 73/4: FIRST CONDITIONAL WITH IF AND UNLESS
  • V »exercise« zvezek prepiši naslov in moder okvirček. Kjer so tri pikice, manjka po vrsti: ‘ll, wear.
  • Prvi pogojnik z IF smo obravnavali že v 8. razredu. Z njim izražamo posledice možnega dejanja v prihodnosti. To pomeni, če boš nekaj naredil, se bo nekaj zgodilo. Npr. Če bo lepo vreme, bomo šli na sprehod. Pazljivi moramo biti, ker v slovenščini uporabljamo v veliki večini prihodnji čas za oba dela povedi, medtem ko v angleščini moramo v IF-stavku uporabljati PRESENT SIMPLE, v drugem delu povedi pa WIIL FUTURE.

Letos prvemu pogojniku dodamo še veznik UNLESS, ki pomeni ravno obratno kot IF. (IF=če, UNLESS = če ne).

• Preberi si dodatno razlago v DZ str. 91/24.
  • UČB str. 73/5a (Dopolni povedi z IF ali UNLESS.) in 5b (Postavi glagole v oklepajih v pravo obliko, tako da tvoriš povedi v prvem pogojniku.)
  •     Nalogi 5a in 5b slikaj in mi pošlji do četrtka (7. 5. 2020) do 17.00.

• DZ str. 50-51/1-4.

If you have any questions, don’t hesitate to contact me! Have a nice day!