Pozdravljeni sedmošolci! Zakorakali smo že v četrti teden šolanja na daljavo. Kako hitro čas beži kajne? 🙂

PRESENTE INDICATIVO DEL VERBO FARE

Do sedaj smo spoznali tri nepravilne glagole: ESSERE (=biti), AVERE (=imeti) in STARE (=počutiti se). Tokrat bomo spoznali nov nepravilni glagol FARE (=delati):

– UČB str. 58: oglej si spreganje glagola FARE (ki je nepravilen), večkrat poslušaj spodnji posnetek izgovorjave posameznih glagolskih oblik in reši nalogo 3 (postavi glagol FARE v pravo obliko).

– DZ str. 32/2: V tabeli spregaj glagol CAPIRE, ki smo ga spoznali prejšnji teden in glagol FARE.

– DZ str. 32/3: Dopolni povedi s pravo obliko glagola FARE.

*Po želji: (DZ str. 32/5: Pretvori besedilo iz 1. os. ed. v 3. os. ed.).

UTRJEVANJE – BRALNO RAZUMEVANJE:

• UČB str. 60/1: Preberi si besedilo o najmanjši šoli v Italiji in reši nalogo 1, v kateri moraš dopolniti povedi z manjkajočimi podatki, tako da izbereš eno od treh ponujenih možnih rešitev.

UTRJEVANJE – PISNO SPOROČANJE:

• UČB str. 60/2: V zvezek opiši zunanji izgled deklice in dečka (lasje, oči, višina, postava).

UTRJEVANJE – SLUŠNO RAZUMEVANJE:

• UČB str. 61/4: Prisluhni spodnjemu posnetku in ugotovi, kateri družini pripada opis.