Pozdravljeni devetošolci! Zakorakali smo že v četrti teden šolanja na daljavo. Kako hitro čas beži kajne? 🙂

SO…THAT…; SUCH A/AN….THAT…  – (TAKO…. DA….)

• Odpri naslednjo priponko in v zvezek »exercise« prepiši razlago.

so-such

• UČB str. 63/3: V »exercise« zvezek pod razlago reši nalogo. V nalogi moraš dve povedi združiti v eno, tako da uporabljaš so + adjective + that ali such a/an + adjective + noun + that. Glej primer.
  • DZ str. 46/3.

EXTRA EXERCISES

• UČB str. 64: V zvezek »exercise« napiši naslov Extra exercises in reši vaje.

EXTRA READING: BREAKING NEWS

• UČB str. 65: Preberi besedilo in reši nalogo TASK A (Odgovori na osem vprašanj.) v zvezek »exercise« pod naslov Breaking news.
  • DZ str. 47/1 in 2
  • V »glossary« zvezek napiši naslov Breaking news ter prepiši besede iz 2. naloge v DZ/47 (vocabulary) ter jim v slovarju poišči in zapiši pomen.

V sredo, 8. 4. 2020, se bomo ob 11.00 dobili na ZOOM videokonferenci.  5-10 minut prej bom v našem kanalu objavila link ter Meeting ID in GESLO. Pregledali bomo kakšno nalogo in se pogovorili o učni snovi.

Lep pozdrav! Se vidimo na skupni videokonferenci!