Dear students,

It is already Week 4 of distance teaching. As you all know, Wednesdays are reserved for English. Below I am sending you the obligations. Good work to everyone!

SO…THAT…; SUCH A/AN….THAT…

• Odpri priponko in v zvezek prepiši razlago. so-such
  • UČB str. 63/3: V zvezek pod razlago (priponka) reši nalogo. V nalogi moraš dve povedi združiti v eno, tako da uporabljaš so + adjective + that ali such a/an + adjective + noun + that. Pomagaj si z zgledom in s pravilom iz priponke.

Extra exercises / utrjevanje snovi

• UČB str. 64: V zvezek »exercise« napiši naslov Extra exercises in reši vse naloge, da dobro utrdiš vso snov, ki smo jo do sedaj jemali in dobro utrjevali.

A reading task: Breaking News

• UČB str. 65: Preberi besedilo in reši nalogo TASK A (Odgovori na osem vprašanj v zvezek.)

*Za radovedne: nal. B (odgovori na vprašanja smiselno, pazi na ustrezno rabo slovnice).

V Glossary zapiši naslov Breaking news in zapiši sledeče besede + prevod: a journalist, a headline, a valuable source, to commute to work (a phrase), staff, a reporter, a chief editor, breaking news. Pri prevodu si pomagaj s spletnimi slovarji (for example: Pons dictionary). Dostop: https://sl.pons.com/prevod

• V »glossary« pod naslov Breaking news prepiši besede iz 2. naloge v DZ/47 (vocabulary) ter dodaj še ustrezen prevod.
  • DZ reši vaje za utrjevanje snovi: str. 46/2, 3. Str. 47/1, 2 – vaje za delo z besedilom Breaking news.

For any extra help, please write to our channel where we will talk through the Wednesday school work.

Successful work to all.

Regards