Pri matematiki najprej preglejmo naloge iz prejšnjega tedna. Bodi pozoren na pravilne rezultate. Če opaziš, da si imel kaj narobe, premisli, kaj si narobe naredil in seveda popravi. Popravi z razmislekom, ne le preprisovat pravilnih rezultatov. Klikni na sliko, da se ti poveča.

Pri zadnji besedilni nalogi je bilo potrebno računat celoto. Zanimalo nas je, koliko je bilo vseh jagod, ki jih je mama nabrala.

Upam, da ste zadovoljni s svojim učenjem.

Danes boste rešili spodnje 4 besedilne naloge. Naloge morate prepisati v zvezek od matematike. Napišite vaja. Nato naloge rešite (napišite ustrezne račune v obliki ulomkov) in napišite tudi odgovor.

Jure in Tinka sta se igrala s kockami. Imela sta jih 250. Jure je sestavil hiško iz 2/5 (dve petini) vseh kock. Tinka pa je za vilo porabila 1/2 (polovico) preostalih kock.

• Koliko kock je pri sestavljanju hiške uporabil Jure?

• Koliko jih je uporabila Tinka?

• Ali je kaj kock ostalo?

Učenci 5. razredov so imeli čistilno akcijo. Okrog šole je pobiralo smeti 18 učenk in učencev. To je 1/3 vseh petošolcev. Ostali so čistili bližnji gozd.

1. Koliko petošolcev je sodelovalo pri  čiščenju okolja?

2. Koliko jih je  čistilo bližnji gozd?

Za rojstni dan je Tine dobil čokolado Gorenjka. Odločil se je, da bo prijatelju odstopil 3/8  čokolade.

Torej mora  čokolado razdeliti na nekaj enakih delov.

1. Na koliko delov mora razdeliti čokolado? Nariši.

2.  Koliko delov bo Tinetu še ostalo? Kolikšen del je to? Zakaj tako misliš?

Tina ima na eni polici 35 knjig. To je le 1/4 vseh njenih knjig.

1. Koliko knjig še ima na drugih policah?