Pozdravljeni,  šestošolci!

»Naš um je kot padalo. Najbolje deluje, kadar je odprto,« je znana izjava slavnega znanstvenika  Alberta  Einsteina  na  temo  človeškega  uma.

In kaj bi vi  odgovorili, če bi vam nekdo zastavil vprašanje, kaj je to spomin? Je to neka  shramba  podatkov  v  naših možganih, ki nam omogoča, da si zapomnimo učno snov?  Ali  pa  bi  s preprostimi besedami  odvrnili, da je spomin tisto, ko ne pozabimo?

Kako  to,  da  si  z  lahkoto  zapomnimo  besedilo  pesmi, ki  jo najraje poslušamo, v šoli pa si ne moremo  zapomniti,  da  ima  slovenščina  šest  sklonov?   Se  jih  še  spomnite?  Ne?  Hitro  jih  ponovite!!

Da  tudi  pridobljeno  znanje  o  glavnih  in  vrstilnih  števnikih  ne  bo  šlo  v  pozabo,  vas  danes  čaka  kar  nekaj  dela!

Pogumno  odprite  DZ   na  strani  105,  kjer  vas  pozdravi  naslov  PREVERI  SVOJE  ZNANJE.

Rešite  od  1. do  vključno  6.  naloge  (od  str.  105  do  str.  109). Rešitve  bodo  objavljene  v  kanalu.  V  roke  vzemite  rdeče  pisalo  in  naloge  natančno  popravite. Pazite  na  zapis!

DOMAČA  NALOGA:

Slikajte  samo  5.  nalogo  na  strani  108  in  jo  pošljite  svoji  učiteljici  slovenščine  do  15.  ure.

VIDEOKONFERENCE

Srečanje  za  učence  6. a in  6. b  bo  potekalo  ob  8.15.

Lep  pozdrav

Učiteljici  Patricija  in  Irena