Pozdravljeni,  sedmošolci!

Se  še  spomnite  svojega  otroštva?  Verjetno  ste  imeli  kakšno  igračo,  ki  vam  je  bila  posebej  ljuba  in  ste  jo  marsikomu  radi  pokazali:  »Poglej  mojega  medvedka!«  Ko  pa  so  vašo  igračo  v  svoje  roke  vzeli  vrstniki,  ste  jezno  odvrnili:  »Pusti,  to  je  moj  medvedek  in  ne  tvoj

Ja,  današnja  tema  bodo  SVOJILNI  ZAIMKI,  zato  si  najprej  pozorno  preberite  priloženo  prezentacijo.

V  zvezek  za  jezik  nato  napišite  naslov  SVOJILNI  ZAIMKI  in  prepišite  drsnice,  na  katerih  vidite  svinčnik.

Ker  zdaj  veste,  da  bomo  raziskovali  svojilne  zaimke,  odprite  delovni  zvezek  na  str.  102,  kjer  se  nahaja  naslov  KULTURNI  DAN  JE  BIL  ZAKON,  v  kotu  pa  se  skriva  podnaslov  SVOJILNI  ZAIMKI.

Najprej  pozorno  preberite  besedilo  in  rešite  od  1.  do  17.  naloge,  v  katerih  boste  spoznavali  rabo  svojilnih  zaimkov.  Preberite  tudi  rubriko  Zapomnim.si  na  str.  108.

Rešujte  počasi  in  natančno.  Rešitve  nalog  bodo  objavljene  v  kanalu.  Naloge  tudi dopolnite  in  popravite  z  rdečim  pisalom.

Za  domačo  nalogo  slikajte  naloge  na  str. 107  (rešene  in  popravljene)  in  pošljite svoji  učiteljici  slovenščine  do  15.  ure.

VIDEO KONFERENCE

Srečanje za  7. a  bo potekalo  ob  11. uri,  za 7. b  ob  9.05  in  za  7. c  ob  10.10.

Učiteljice  Patricija, Jana  in  Irena