Pozdravljeni,  sedmošolci!

Za  nekaj  časa  bomo  berila  pospravili  na  poličke  ali  v  kot,  na  mizah  pa  se  bosta  tokrat  znašla  2.  del  DZ  in  zvezek  za  slovnico.  Novi  izzivi  so  pred  nami  in  čas  je  za  spoznavanje  nečesa  novega!  Pred  nami  je  namreč  nova  učna  snov,  zato  v  zvezke  napišite  naslov  POVED  IN  STAVEK  (1. drsnica). POVED IN STAVEK

Predstavitev  si  oglejte  v  ČEZZASLONSKI  postavitvi,  delajte  postopno  in  pozorno  preberite  zapisano.  Ne  hitite!

V  zvezke  prepišite  snov  z  2.  in  3.  drsnice  (POVED,  STAVEK).

Vajo  na  4.  drsnici  rešujte  ustno  in  samostojno,  ne  prehitevajte  in  preberite  v  celoti.  Rešitev  se  vam  izpiše  na  koncu  drsnice.

Nato  preberite  in  prepišite  snov  s  5.  in  6.  drsnice,  naloge  na 7. in  8. drsnici  pa  samostojno  rešite.  Rešitve  se  vam  razkrivajo  sproti,  zato  najprej  nalogo  rešite  sami  in  ne  hitite,  šele  nato  preverite  svoje  odgovore.

V  nadaljevanju  si  preberite  zapise  na  10.  in  11.  drsnici  in  jih  prepišite  v  zvezek.

Domača  naloga  se  skriva  na  12.  drsnici,  ki  jo  rešite  po  zapisanem  zgledu.  Nalogo  rešite  sami,  nato  pa  jo  z  rdečim  pisalom  preglejte.  Rešitve  se  skrivajo  na  zadnji  drsnici.  Delo  opravite  samostojno, ne  goljufajte  in  šele  nato  preverite  svoje  odgovore.

Sledi  še  nekaj  dela  v  DZ.  Odprite  ga  na  str.  50,  kjer  je  pred  vami  novo  poglavje  K  Tuaregom  na  čaj  (STAVEK).  Rešite  naloge  na  str.  od  50  do  53.

Ker  se  vidimo v  šoli, opravljenih  nalog  ne  pošiljajte, ampak  jih  prinesite  k  uri  slovenščine.

Učiteljici  Patricija in Irena