Pozdravljeni, učenci 9. b razreda!

Danes se boste preizkusili v pisanju OZNAKE sošolca ali sošolke.

Preberi spodnja navodila in jih upoštevaj pri pisanju.

V zvezek napiši naslov: Oznaka sošolca/sošolke

• V uvodu napovej, o kom boš pripovedoval in zakaj si izbral prav to osebo.
  • V  jedru predstavi značajske lastnosti osebe in vse tiste značilnosti, ki so povezane z njenim delom oz. ravnanji.

Pazi, da  značajske lastnosti  ne bodo samo naštete (npr.: je dober, prijazen …). Pritegne besedilo, v katerem oseba pred nami deluje, misli, čuti, se razvija: se razburja, omahuje, razmišlja, se odloča, popušča, opravlja neko delo … Predstavi tudi kak dogodek, iz katerega je razviden značaj osebe (npr. kako ti je nekoč pomagala pri učenju – v tem se kaže njena dobrosrčnost).

• V zaključku predstavi svoje spoznanje o osebi: v čem bi ji želel biti podoben ali si ji podoben, kaj te pri tej osebi najbolj pritegne in navdušuje. Ali ima ta oseba kakšen življenjski moto, misel, izrek po katerem se ravna, jo vodi skozi življenje ali kakšno lepo misel, ki ji daje moč za sprejemanje življenjskih izzivov? Lahko jo zapišeš  za konec.
  • Pazi na  jezikovno in pravopisno pravilnost.

Naj vam pero dobro teče!

Pisne izdelke bomo pregledali, ko se vrnete v šolske klopi.

Učiteljici Jana in Patricija