Pozdravljeni,  sedmošolci!

»Naš um je kot padalo. Najbolje deluje, kadar je odprto,« je znana izjava slavnega znanstvenika  Alberta  Einsteina  na  temo  človeškega  uma.

In kaj bi vi odgovorili, če bi vam nekdo zastavil vprašanje, kaj je to spomin? Je to neka  shramba  podatkov  v  naših možganih, ki nam omogoča, da si zapomnimo učno snov?  Ali  pa  je  mogoče  le  igra  s  karticami?

Le  kako  je  mogoče,  da  si  z  lahkoto  zapomnimo  besedilo  priljubljene  pesmi, v šoli pa si ne moremo  zapomniti,  da  ima  slovenščina  šest  sklonov?   Se  jih  še  spomnite?  Ne?  Hitro  jih  ponovite!!

Da  tudi  pridobljeno  znanje  o  glagolih  in  zaimkih  ne  bo  šlo  v  pozabo,  vas  danes  čaka  kar  nekaj  dela!

Pogumno  odprite  priloženo  prezentacijo  in  zavihajte  rokave. Naloge  zapišite  v  zvezek  za  jezik.  Rešitve  nalog  bodo  objavljene  v  kanalu.  Nato  v  roke  vzemite  rdeče  pisalo  in  naloge  natančno  popravite. Pazite  na  zapis!

DOMAČA  NALOGA:

Slikajte  rešeno  in  popravljeno/pregledano  nalogo  (zadnja – 5. drsnica) in  jo  pošljite  svoji  učiteljici  slovenščine  do  15.  ure.

V kanalu bo učence 7. a in b čakala povezava na kviz (preverjanje znanja o zaimkih) – rešite do 15. ure. Učenci 7.c dobite navodila na video konferenci.

VIDEO KONFERENCE

Srečanje za učence 7. a bo potekalo ob 8.15, za 7.  b in  7. c  pa ob 9.05.

Lep  pozdrav

Učiteljice  Patricija,  Jana  in  Irena