Pozdravljeni!

• Še zadnjič v tem letu vam pošiljava navodila za delo. Pred nami so počitnice in praznični dnevi, ki jih bomo preživeli v krogu svojih družin.
  • December nam prinaša več različnih praznikov in običajev.
  • Najprej si oglejte ppt
  • Kot ste videli, je 26. december za našo državo zelo pomemben, saj takrat praznujemo dan samostojnosti in enotnosti. Od osamosvojitve in nastanka naše države Republike Slovenije mineva 30 let. 23. 12. 1990 je potekal plebiscit za samostojno in neodvisno Slovenijo. Ob tej priložnosti Zavod RS za šolstvo v sodelovanju z Arhivom Republike Slovenije in Parkom vojaške zgodovine Pivka pripravlja vrsto dejavnosti. Njihov projekt nosi naslov » Zbrali smo pogum«.

Tako si lahko na spodnji povezavi danes najprej  ogledate krajši film,  kasneje pa še virtualno spletno razstavo o plebiscitu.

Lep prazničen dan 26. 12. – dan samostojnosti in enotnosti!

• OB 9.00 VAM BOVA POSLALI LINK ZA OGLED ŠOLSKE PRIREDITVE.
  • Prireditev traja 35 minut.
  • OGLEJTE SI JO!
  • OB 10.05 SI NA TVS 1 OGLEJTE ŠE NEMŠKO-NIZOZEMSKI FILM Z NASLOVOM

NENAVADEN  TEDEN  S  TESS

Čaroben mladinski film za otroke od 9. leta o odraščanju med poletnimi počitnicami.

Deček Sam poletne počitnice z družino preživlja na otoku Terschelling. Poletje, ki bi moralo biti brezskrbno, je zanj polno tesnobe in strahu, da bo osamljeno. Nekega dne na plaži spozna nenavadno deklico Tess, ki ga hitro potegne v svoje skrivnostne igre in načrte ter ga nauči, kako tesnobo premagati z domišljijo. Tess ju popelje na neponovljive, čudovite pustolovščine. Medtem se Sam poslavlja od otroštva, spoznava kompleksnost življenja in pomen bližnjih.

• PO KONČANEM FILMU SE DOBIMO NA ZOOM-U (OKROG 11.30).
Vsem skupaj želiva pravljične božične praznike,
veliko zdravja, sreče ter polno lepih presenečenj v prihajajočem letu 2021
Mateja in Marinka