Pozdravljeni, šestošolci!

Pa začnimo danes s šalo:

Učiteljica  prvi  dan  v šoli  ob koncu pouka povpraša učence: »Bi  želeli  še  kaj  vprašati?«

Janezek  hitro  dvigne  roko  in  izstreli  kot  iz  topa: »Kdaj  bodo  spet  počitnice?«

Če bi se to res zgodilo pri pouku in bi  vi o tem popoldne pripovedovali svojim staršem, tega verjetno ne bi ponovili dobesedno, pač pa bi pogovor obnovili s svojimi besedami.

Pravimo, da bi pri obnavljanju uporabili ODVISNI GOVOR.

Kliknite na spodnjo povezavo in pozorno prisluhnite razlagi o odvisnem govoru.

1. V zvezek napišite naslov ODVISNI GOVOR in natančno preberite priloženo projekcijo.

2. V zvezek prepišite tiste prosojnice s projekcije, kjer je narisan svinčnik. Ostale samo preberete.

3. Rešite še nekaj vaj v DZ, in sicer:

str. 103 – 5. nal, str. 104 – 6. in 7. nal.,  str. 105 – 8. nal.

Rešitve teh nalog boste prejeli opoldne v Kanalu. Preglejte svoj zapis in popravite nepravilnosti oz. dopolnite  manjkajoče.

DOMAČA NALOGA:

Slikaj  POPRAVLJENO  6., 7. in 8. nalogo in  pošlji svoj zapis učiteljici slovenščine do 15. ure.

VIDEOKONFERENCA:

Srečanje  za  učence  6. a  bo potekalo  ob 8. 15  pri učiteljici  Patriciji.

Učiteljici Irena in Patricija