Guten Abend. Ich hoffe, daß ihr nicht zu müde seid für noch ein bisschen Deutsch. (Prevod: Upam, da niste preutrujeni še za malo nemščine.)

Jutri bomo imeli Zoom učno uro. Začeli bomo s popravo vaje v DZu str 46 # 5, ki sem jo dala prejšnjo uro za nalogo. Prav tako ste morali napisati svoj urnik v nemščini.

—————————————–

NOVA SNOV

1.

Danes zvečer ali jutri zjutraj pred zoomom boste naredili še vajo v DZu str 46 # 6. Vaja zahteva odgovoriti na vprašanja od 1 – 5 z ‘Ja’ ali ‘Nein’  najprej zase (du) in nato vprašati enega sošolca/sošolko ista vprašanja, na katera mora tudi on/ ona prav tako odgovoriti z ‘Ja’ ali ‘Nein'(dein Partner).

Pri uri boste poročali. Zato prosim, da nalogo naredite prej.

Da ne bo zmede sem določila koga bo kdo vprašal: ROBI – MATJAŽ / TIM – NIK / DADO – MIHA in ALMINA (trojček)

Torej, se boste morali kontaktirati preko telefona / mobitela / kanala NI2 ali videa. Dado, prosim, če kontaktiraš Almino ali obratno.

2.

UNSERE LEHRER UND LEHRERINNEN (naši učitelji in učiteljice)

• Spoznali bomo nekaj novih besed in kako se v nemščini vika.

Nasvidenje na ZOOMu, ki bo jutri ob 11:50.