Pozdravljeni učenci 6.b,

v priponkah vam pošiljava novi učni snovi, in sicer:

1. Sadje – najprej napiši naslov in prepiši v zvezek vse točke. Nariši miselni vzorec ter zapiši, katero sadje sodi med določeno skupino. Miselni vzorec lahko popestriš s slikami, ki jih bodisi narišeš sam ali pa jih izrežeš iz reklamnih letakov. V učbeniku na strani 49 si poglej eksotične vrste sadja. Nekatere ti bodo morda znane, kot sta to mango in papaja, kaj pa ostale?
  2. Zelenjava – prepiši učno snov v zvezek, nato pa enako kot pri sadju naredi še miselni vzorec, ki je priložen spodaj. Miselni vzorec lahko popestriš s slikami, ki jih narišeš sam ali izrežeš iz reklamnih letakov.

VIDEOKONFERENCA – TOREK, 10. 11. 2020, OB 12.50

V torek, 10.11.2020, bomo imeli kratko videokonferenco, kjer bomo pregledali učno snov, nato pa se bomo dogovorili za ustno ocenjevanje znanja, ki bo po vsej verjetnosti potekalo na daljavo. V kolikor se vrnemo v šolo, boste vprašani v šoli.

Videokonferenca se prične ob 12.50 uri in bo trajala predvidoma 45 minut. Povezava bo na voljo v skupnem kanalu GOSPODINJSTVO 6.a in 6.b.

Do takrat pa vse dobro, vama želiva učiteljica Anja in Maja.