Šestošolci, dober dan!

Preden začnemo z današnjo uro GUM vas moram opozoriti, da vas veliko še ni poslalo posnetka igranja na kozarce.

Dobila sem 40 videoposnetkov, šestošolcev pa vas je 62!

Posnetek je potrebno poslati OBVEZNO!

Preberite še enkrat navodila, ki sem jih dala 1. aprila – NI BILA PRVOAPRILSKA ŠALA!!!

Ker ste imeli nekateri težave s pošiljanjem, sem 2. aprila objavila še navodila za snemanje in pošiljanje posnetkov preko telefona. Poglejte in pošljite ČIMPREJ!

In zdaj današnje delo.

1. Danes se spominjamo rojstva znanega skladatelja Tartinija, ki se je rodil v Piranu leta 1692. Letos mineva 250 let od njegove smrti, zato je leto proglašeno za Tartinijevo leto.

Se še spominjaš zgodbe o nastanku zelo znane Tartinijeve  skladbe Vražji trilček?

Poglej posnetek, gotovo se boš spomnil. Poslušaj od 4.00 do 5.25.

1. Tartini je bil odličen violinist, mi pa se bomo danes ukvarjali z godali, kamor spada tudi violina.V samostojnem delovnem zvezku založbe Rokus Klett na st. 47 in 48 preberi besedilo o godalih.

1. V zvezek napiši nov naslov GODALA, prepiši spodnje besedilo in vstavi manjkajoče besede.

Godala so glasbila, pri katerih ustvarimo zvok tako, da po ____________ godemo z _____________. Ta je narejen iz prožnega ___________, na katerem je napeta konjska ____________. Na godala lahko tudi brenkamo – temu rečemo ______________________. V sodobnih skladbah pa lahko po godalih tudi _____________________.

Med godala spadajo: _____________________, _____________________, _____________________________ in _____________________________.

1. Na straneh 49 in 50 poišči posnetke št. 57, 59 in 62.

V zvezek napiši naslov skladbe in reši naloge, ki so zapisane ob posnetku.

Pri glasbenem sestavu izbiraj med:

• godalni orkester
  • simfonični orkester

Pri glasbeni zvrsti izbiraj med:

• klasična glasba
  • pop glasba

Še enkrat te opozarjam, da moraš obvezno poslati videoposnetek igranja na kozarce, če tega še ni storil.

Tebi in tvoji družini želim, da bi lepo preživeli prihajajoče velikonočne praznike.

učiteljica Damjana