Četrtošolci, dober dan!

V preteklem tednu sem dobila veliko prijetnih sporočil, pa tudi nekaj posnetkov o igranju ritmičnega kanona. Zdi se mi, da vam je bila naloga všeč in ste se ob njej zabavali.

Zdaj pa veselo na novo delo!

1. Zapoj pesmico Orkester. Note in besedilo imaš v delovnem zvezku na st. 36. Lahko zapoješ tudi ob spremljavi, ki jo najdeš v interaktivnem gradivu, st.3 -1, prve slušalke na levi strani.
  2. Glasba je včasih tiha, včasih glasna, včasih počasna, včasih pa hitra.

V  interaktivnem gradivu poišči stran 4-13, klikni na slušalke in poslušaj skladbo z naslovom Čardaš. Med poslušanjem bodi pozoren na to, kdaj je glasba hitra, kdaj počasna, kdaj je glasna in kdaj tiha.

1. Če si pozorno poslušal, si ugotovil, da se hitrost in glasnost v skladbi večkrat spremenita.

Zdaj pa si predstavljaj, da si dirigent. Glasbenikom moraš z gibi rok pokazati, koliko hitro in kako glasno morajo igrati:

• počasna glasba = počasni gibi rok
  • hitra glasba = hitri gibi rok
  • tiha glasba = majhni gibi rok
  • glasna glasba = veliki, široki gibi rok

Še enkrat poslušaj posnetek in zraven dirigiraj!

1. V interaktivnem gradivu na 4-11 preberi, kako glasbeniki rečemo hitri, poćasni, tihi in glasni glasbi. Skušaj si te štiri izraze zapomniti.
  2. Za konec si oglej, kako sta se z dirigiranjem spopadla Tom in Jerry.

Pevci otroškega zbora – ali ste opazili, da sem pripravila tudi gradivo za pevske vaje? Pod OPZ imate upevalne vaje in novo pesmico, kmalu pa sledi še ena.

Pred nami so praznični dnevi. Želim ti, da jih prijetno preživiš.

učiteljica Damjana