Pozdravljeni!

• Danes je 2. april. Na ta dan se je pred 215 leti rodil Hans Christian Andersen. Danski pesnik in pisatelj je avtor mnogih del za odrasle in otroke, svetovno znan pa je predvsem po številnih pravljicah. Njegove pravljice so polne domišljije, humorja, včasih tudi krutega vzdušja in mračnosti. Učijo nas vere v dobroto preprostih ljudi in neskončnega upanja. Med njegovimi najbolj znanimi pravljicami so Grdi raček, Deklica z vžigalicami, Princeska na zrnu graha, Mala morska deklica, Snežna kraljica… Na Andersenov rojstni dan (2. aprila) praznujemo svetovni dan mladinske književnosti, po njem je poimenovana najprestižnejša nagrada na področju otroške in mladinske književnosti, ki jo od leta 1956 podeljujejo vidnejšim avtorjem in ilustratorjem.

SLOVENŠČINA

ŠPORT

• Poleg vaj, ki vam jih je poslal učitelj Jure, se lahko pozabavate še igrico Športnik ne jezi se. Kdor ima možnost, si jo lahko sprinta, sicer pa jo lahko prerišete. Srečno!

MATEMATIKA

• Danes boste zapustili 3. zvezek in bomo začeli s snovjo, ki je v 4. zvezku. SDZ 4 danes še ne boste potrebovali.
  • Tudi v SDZ 4 bomo prvo snov preskočili in bomo začeli z merjenjem mase. Pisno deljenje in krožnico bomo pustili za kasnejši čas.
  • DAN ZA RAZISKOVANJE
  • Brskanje po omarah v kuhinji ima svoj čar. Bi se igrali detektiva?
  • No, pa začnimo.
  • Nekje v kuhinji, kar pa ni nujno, se skriva kuhinjska tehtnica. Poiščite jo.
  • Ste našli nekaj temu podobnega? Katera tehtnica je najbolj podobna vaši?  Če imate nekaj drugačnega, posebnega, vzemi barvice in jo narišite.

• IGRAJMO SE TEHTANJE
  • Pripravite si različne predmete, živila,… in zvezek matematike, v katerega boste meritve zapisali.
  • Najprej s težkanjem ocenite, koliko tehta živilo, predmet. Oceno zapišite.
  • Sedaj pa vzemite tehtnico in živilo stehtajte. Meritev zapišite  z merskim številom in mersko enoto.
  • Primer:
  ocena meritev
Jabolko 100 g 150 g
Moka  1 kg 1 kg 2 g

• Ste se z ocenjevanjem približal resnični masi?
  • Kaj je najtežje? Kaj je najlažje?
  • Uredite stehtane predmete po masi od najlažjega do najtežjega.

Veselo na delo!

Vaši učiteljici Mateja in Marinka