Dobro jutro,

danes imamo na urniku MAT, TJA, GOS, DRU, SLJ.

MAT

Danes se bomo učili načrtovati kvadrat. Načrtovanje poteka kot pri pravokotniku, razlika je v označevanju.

Oglej si postopek na spodnjem videu in tudi ti ob razlagi nariši kvadrat na dva načina v svoj zvezek.

Nato naredi še naloge iz učbenika, str. 110/6., 8., 11.

GOS

Danes si v učbeniku preberi snov Gospodar svojega časa, ki je na strani 28 in 29.

Izvedel boš, da je čas zelo dragocen vir, ki ga lahko zmanjka, če z njim ne ravnamo preudarno in če ne načrtujemo svojih dejavnosti.

Tvoja naloga: V zvezek izdelaj preglednico, v kateri boš prikazal svoj dnevni urni – napiši kdaj se zbudiš, kdaj imaš zajtrk…Zapiši vse svoje dejavnosti od jutro do večera. Ne pozabi: svoj čas namenjaš šoli, učenju, prostemu času, času za prehranjevanje, času za higieno, nekaj časa porabiš za pomoč pri gospodinjstvu…

Nato v zvezek zapiši povzetek, ki je v učbeniku, str. 29 ter odgovori na vprašanje v rubriki RAZMISLI.

DRU

V petek bomo imeli ocenjevanje znanja iz dinarsko-kraškega sveta. Ali si pripravljen? Jutri bomo v šoli to še zadnjič preverili. Tudi ti ponovi vso snov o dinarsko-kraškem svetu.

SLJ

V šoli bomo danes napisali spis Strah me je bilo. Če si ga ti že napisal, preveri, ali si naredil UVOD, JEDRO IN ZAKLJUČEK, ali si pisal v preteklem času, ali si napisal spis tako, da je zanimiv in pravopisno pravilen. Fotografiraj ga in mi ga pošlji v pregled.