Pozdravljeni učenci,

danes je petek in na urniku naslednji predmeti: MAT, DRU, SLJ in GOS.

Mednarodni dan knjig za otroke - Mestna knjižnica Ljubljana

Na ZOOM-u ob 11.00 bomo imeli DRU in SLJ.

DANES JE 2. APRIL – MEDNARODNI DAN KNJIG ZA OTROKE

• 2. april je Mednarodna zveza za mladinsko književnost (IBBY) proglasila za mednarodni dan knjig za otroke. Obeležujemo ga od leta 1967.
  • In zakaj ravno 2. april? Na ta dan se je leta 1805 rodil danski pravljičar, Hans Christian Andersen. Kdo ne pozna Deklice z vžigalicami, Grdega račka, Kraljične na zrnu graha, Male morske deklice in mnogo drugih pravljic izpod njegovega peresa? Z njimi rastejo generacije in generacije otrok.
  • Najprej prisluhnite poslanici ob Dnevu mladinske knjige predsednika Marka Kravosa, ki jo pošilja Društvo Bralna značka https://youtu.be/QI46tCC2pyc ter si oglejte promocijski film o društvu https://youtu.be/d3qCkYuFKCI.
  • Danes se bi uradno zaključila slovenska bralna značka, ki pa se je zaradi trenutnih razmer podaljšala še v mesec maj, tako imate dovolj časa, da zaključite bralno značko. Obnove knjig mi lahko poveste tudi na ZOOM-u.

MAT-Točka, daljica, poltrak, premica (ponavljamo)

Najprej si preverite pravilnost nalog iz DL-Seštevanje in odštevanje daljic. List prilepite v zvezek.

Sedaj pa rešite naloge na DL-Točka, daljica, poltrak, premica, ki ste ga dobili v sredo, ko ste bili v šoli, nato list prilepite v zvezek.

DRU-Obsredozemski svet-Ob obali

Na ZOOM-u ob 11.00 bomo preverili rešitve DL-Obsredozemske pokrajine.

Sedaj pa rešite DL-Panonski svet, ponovimo, ki ste ga dobili v sredo v šoli.

SLJ-S. Pregl: Odprava zelenega zmaja

Na ZOOM-u bomo brali na glas besedilo Priročnik za klatenje in pregledali odgovore na vprašanja, ki ste jih dobili včeraj. Pripravite se.

Slavko Pregl: Odprava zelenega zmaja • Beletrina

V berilu poiščite besedilo z naslovom Odprava zelenega zmaja, ki ga je napisal Slavko Pregl. Ali ste vedeli, da so po knjigi posneli tudi mladinsko nadaljevanko?

Besedilo preberite 3 x. Po branju v mislih obnovite, kar ste prebrali.

Nato si oglejte 1. del nadaljevanke, ki je bila posneta že davnega leta 1976. Izračunajte, koliko let je torej nadaljevanka že stara. Je pa še vedno aktualna, saj v njej nastopajo mladi kot vi, ki sem jim dogajajo zanimive dogodivščine.

Če vam bo všeč 1.del, si lahko na you tubu ogledate tudi druge dele.

Po praznikih pa nadaljujemo z besedilom.

GOS-Tekstilna vlakna

V učbeniku, str. 40-45 si preberi novo snov o tekstilnih vlaknih. Nato reši DL-Tekstilna vlakna, ki si ju dobil v sredo v šoli.

Naslednjič bomo pregledali rešitve in se pogovorili.

Clientmoji

ŽELIM VAM LEPE VELIKONOČNE PRAZNIKE. SPOČIJTE SE, KAJ DOBREGA POJEJTE, PA SE VIDIMO ZOPET DRUGI TEDEN.

Učiteljica Nadja