Pozdravljeni.

• Pa smo zopet skupaj na daljavo.
  • Naš današnji urnik: MAT, DRU, GUM in LUM.

MAT

• Danes boste pri matematike spoznali KOCKO IN KVADER.
  • Odprite si SDZ na strani 53 in si preberite snov, nato rešite še 1. nalogo. Z delom nadaljujte na naslednji strani (54), kjer  vas čakata še dve nalogi.
  • Za utrditev snovi v zvezek napišite naslov: KOCKA IN KVADER
  • Opišite obe telesi.
  • Primer : Kocka ima  _____________ robov, _________ogljišč in ________mejnih ploskev.

Kvader ima:

• Lahko poiščete sliko predmetov, ki imajo obliko kavdra in kocke in ju prilepite v zvezek.

DRU

• V torek smo se v šoli pogovarjali o domačem kraju. Danes boste nadaljevali z delom.
  • V delovnem zvezku si na strani 59 preberite besedilo na zeleni podlagi (Občina).
  • Preberite si še besedilo na strani 60 (Tudi prebivalci kraja sodelujemo).
  • Rešite naloge na strani 60 in 61.
  • Novo snov si prepišite še v zvezek (priponka). Nekaj, kar je na ppt-ju ste že prepisali v šoli, torej prepišite tisto, česar še niste.
  • Za pomoč pri reševanju 2. naloge na strani 59 v delovnem zvezku, imate na ppt-ju tudi grb in zastavo občine Pivka.
  • List, na katerem morate pobarvati svojo občino in ga prilepiti v zvezek, ste dobili v sredo v šoli.

LUM

Navodila za delo najdete v priponki.

Danes nimamo ZOOM-a.

Lepo se imejte Marinka in Mateja.