SLOVENŠČINA

Oglej si spodnji prispevek:

Mladi imate svoje potrebe, svoje želje, drugačne od potreb, kot jih imajo dojenčki, odrasli ali starostniki. Starši/odrasli pa otrok in mladih velikokrat ne slišimo. Tako je bilo tudi v Rumeni podmornici.

Današnja naloga bo bolj ustvarjalna.

Pripravite si list papirja (lahko tudi iz zvezka), ki naj bo A4 format, pisala, flomastre.

Izdelali boste svoj letak, tako kot so ga izdelali mladi iz Rumene podmornice.

Letak naj vsebuje:

stvarne – resnične,

realne – možne zahteve,

za katere pričakujete, da jih bodo odrasli uresničili.

Se vam zdi težko? Ne veste, kaj si želite, kaj bi zahtevali? Spomnite se malo na svoje potrebe. Kaj je tisto, kar si res želite? Pa naj tu ne bodo razkošne potrebe. Pomislite, kaj je tisto, kar si res želite, kaj je tisto, kar je res vaša potreba, pa tega nimate.

Letak izdelajte lično, z lepo pisavo. Uporabite flomastre, letak tudi likovno opremite.

PRIMER LETAKA IZ LETA 1920:

NIZOZEMSKI LETAK:

V ponedeljek jih prinesite v šolo in jih bomo razobesili na našem hodniku.

Če želite ohraniti anonimnost (kar je na letakih običajno), se na letak ne podpišite. Samo oddali mi ga boste v popolni anonimnosti.

Res me zanima, kaj boste ustvarili. Mogoče pa odrasli dobimo kakšno idejo in vam željo uresničimo.