Bitmoji Image

Pozdravljeni učenci.

Pred nami je zadnji šolski dan v tem koledarskem letu. Pred nami so težko pričakovane počitnice in praznični dnevi. Ob njih bomo pozabili na stvari, ki so nam vzele nasmešek z obraza in se zazrli v novo leto, leto polno upanja in lepših časov. Zagotovo bo prišlo tudi to.

Srčno novo leto | Quotes, Lepe

Naslednjič se zopet vidimo 4.1.2021. Pred nami pa je še praznični kulturni dan.

Najprej bomo ponovili o praznikih, ki jih praznujemo v naši državi. Oglejte si spodnji PP-PRAZNIKI.

26.december-DAN SAMOSTOJNOSTI IN ENOTNOSTI

Dan samostojnosti in enotnosti - Radio Fantasy

Bliža se nam tudi 26. december, ki je za našo državo zelo pomemben dan, saj takrat praznujemo dan samostojnosti in enotnosti. Od osamosvojitve in nastanka naše države Republike Slovenije mineva 30 let.

23. 12. 1990 je potekal plebiscit za samostojno in neodvisno Slovenijo. Ob tej priložnosti Zavod RS za šolstvo v sodelovanju z Arhivom Republike Slovenije in Parkom vojaške zgodovine Pivka pripravlja vrsto dejavnosti.

Vloga Korošcev pri osamosvajanju države | Nova24TV

Njihov projekt nosi naslov »Zbrali smo pogum«.

Tako si lahko na spodnji povezavi najprej oglejte krajši film,  kasneje pa še virtualno spletno razstavo o plebiscitu. O tem se bomo učili pri predmetu družba.

Želim vam lep prazničen dan 26. 12. – dan samostojnosti in enotnosti!

ŠOLSKA PROSLAVA

Na nebu zvezda zablesti,

na zemlji se želja rodi …

• Povezavo za proslavo boste dobili jutri ob 9.00 v naš KANAL.
  • Prireditev traja 35 minut.
  • OGLEJTE SI JO!

OB 10.05 SI NA TVS 1 OGLEJTE ŠE NEMŠKO-NIZOZEMSKI FILM Z NASLOVOM

FILM: NENAVADEN  TEDEN  S  TESS

Nenavaden teden s Tess - Kulturni bazar

Čaroben mladinski film za otroke od 9. leta o odraščanju med poletnimi počitnicami.

Deček Sam poletne počitnice z družino preživlja na otoku Terschelling. Poletje, ki bi moralo biti brezskrbno, je zanj polno tesnobe in strahu, da bo osamljeno. Nekega dne na plaži spozna nenavadno deklico Tess, ki ga hitro potegne v svoje skrivnostne igre in načrte ter ga nauči, kako tesnobo premagati z domišljijo. Tess ju popelje na neponovljive, čudovite pustolovščine. Medtem se Sam poslavlja od otroštva, spoznava kompleksnost življenja in pomen bližnjih.

Clientmoji

Lepe praznike želim.