Pozdravljeni učenci, danes je četrtek in pred nami so naslednji predmeti: TJA, DRU, SLJ in ŠPO.

Danes bomo imeli kratko ZOOM srečanje ob 11.00, da spoznamo novo snov pri DRU.

DRU-Naravne enote Slovenije

Ob 11.00 se dobimo na ZOOM-u, kjer bomo predelali novo snov. Do takrat si preberite snov v učbeniku, str. 24-27.

Pripravite tudi DL-Lega Slovenije v Evropi in svetu, ker ga bomo pregledali.

Sedaj rešite še spodnji DL-Slovenija-naša domovina. Podatke poiščite s pomočjo internetnih vsebin. Veselo na delo.

Za konec si oglej še naslednji video o Sloveniji: https://www.youtube.com/watch?v=18K6oEjThT8&feature=related

PRILAGAM PP-NARAVNE ENOTE SLOVENIJE:

Kot smo se dogovorili, si prepiši naslednje točke:

1., 2., 3. in 4., kjer opisujemo naravne enote in naslednje slajde:  a), b), c), d) in e) z značilnostmi.

DODATNA DN: Če imaš možnost poišči slikice za posamezne značilnosti in jih prilepi v zvezek, zraven napiši kaj slikica predstavlja in v katero naravno enoto spada.

Nalogo naredi do naslednjega torka.

Pleši, pleši, črni kos - Slovenske ljudske pesmi - Cangura.com

SLJ-Slovenska ljudska: Pleši, pleši črni kos

Danes nadaljujemo z ljudsko pesmico Pleši, pleši črni kos. Včeraj ste se naučili vse, kar je potrebno vedeti o ljudskih pesmih in ste si to tudi zapisali v zvezke.

Danes sledi drugi del. V prilogi vam pošiljam PPT, na njem pa so nove naloge. Preberite si, kaj je potrebno narediti, naloge prepišite v zvezke in jih rešite.

Potrebujete berilo in zvezek za književnost. Odgovore na vprašanja si bomo pregledali v petek na ZOOM-u.

ŠPO-Atletika (FARTLEK)

Ali veste, da je atletika kraljica športov. Atletske discipline delimo v tri skupine in sicer:

-teke,

Clientmoji

-mete in

-skoke.

Danes bomo spoznali novo vrsto teka. Oglejte si sledeči video, kjer boste spoznali vrsto teka, imenovan FARTLEK.

Ali veste kaj je to? https://www.youtube.com/watch?v=k3–juSZLvo

KAKO SE LOTIMO FARTLEKA?

1. Najprej se boste ogreli z 10 minutnim tekom
  2. Sedaj boste naredili gimnastične vaje (tako,, kot jih naredimo v šoli)
  3. Sledi atletska abeceda
  4. Naredite nekaj stopnjevanj tako, da tečete zelo hitro, pa zopet normalno, pa zopet zelo hitro, ……
  5. Na koncu se počasi ohladite z 10 minutno hojo
  6. Nato naredite še raztezne gimnastične vaje. INN FARTLEK JE KONČAN!!!!

ALI BO ŠLO?

KO KONČAŠ VSE ŠOLSKE OBVEZNOSTI, POJDI V NARAVO IN SE PREIZKUSI V FARTLEKU!!

Učiteljica Nadja