Pozdravljeni učenci.

Danes je torek in na urniku imamo MAT, DRU, SLJ in ŠPO.

Pa začnimo kar z matematiko, tako, kot če bi bili v šoli.

MAT-Pisno množimo z dvomestnim številom

Odpri učbenik na str. 53 in ponovi množenje z enomestnim množiteljem, tako, da rešiš 1. in 2. nalogo.

V zvezek za matematiko zapiši naslov Pisno množimo z dvomestnim številom, označi stran v učbeniku in nalogo (53/1, 53/2) in reši obe nalogi.

Sedaj poslušaj mojo razlago pisnega množenja, po razlagi pa vse račune prepiši v zvezek in jih še enkrat izračunaj sam.

RAZLAGA SNOVI: https://youtu.be/SEgvVuP-7h0

Spodaj imaš list za prepis računov:

Sedaj reši oz. dokončaj 3. nalogo v učbeniku, str. 54.

Ta tiste, ki bi radi še malo računali, naj rešijo še 13. nalogo na str. 55.

Na ZOOMU-u ob 11.00 jo bomo skupaj preverili, zato jo moraš do takrat končati.

DRU-Relief na zemljevidih

Danes bomo začeli spoznavati relief ali oblikovanost zemeljskega površja.

Snov bomo predelali na ZOOM-u ob 11.00. Do takrat pa si prepiši spodnjo snov in se pripravi na pouk družbe.

Razgrni si zemljevid, pripravi učbenik ter zvezek za družbo. V zvezek zapiši naslov Relief na zemljevidih ter si prepiši in preriši spodnji zapis.

Sedaj si skopiraj ali preriši še spodnji list.

Domača naloga, ki jo boš naredil po ZOOM konferenci: S pomočjo zemljevida Slovenije poišči in izpiši tri nižine, tri gričevja, tri hribovja in tri gore v Sloveniji.

Naslednjič na ZOOM-u preverimo.

SLJ-Branje pesmic

Pri slovenščini boste na ZOOM-u prebrali svoje pesnice, preverili bomo tudi vaji 1 in 2 ter miselni vzorec.

ŠPO-Hoja v naravi in atletska abeceda

Po vseh opravljenih nalogah si privoščite sprehod v naravi, ki naj bo bolj hiter, med njim pa lahko opravite vaje atletske abecede, ki smo jo nazadnje delali v šoli. Prilagam tudi posnetek za v pomoč. Vaje so od 27.20 dalje.: https://otroski.rtvslo.si/avacc/media/play/id/174679078/section/televizija

Tako, pa smo prišli do konca. Se vidimo na ZOOM-u ob 11.00.

NE POZABITE, DA JE PO NOVEM ZOOM OB 11.00! VAM POŠLJEM LINK 10 MIN PREJ V KANAL .
SE VIDIMO!!

Učiteljica Nadja