Pozdravljeni, osmošolci!

Za kratek čas bomo delovne zvezke pospravili in ponovno vstopili v svet književnosti, zato  poiščite svoja berila. Najprej se bomo srečali s pisateljem Ivanom Tavčarjem in njegovo pripovedjo, ki govori o kruti usodi dečka – sirote.

V berilu poiščite besedilo z naslovom Tržačan in ga preberite.

Po branju v zvezek za književnost čez 2 vrstici napišite ime učnega sklopa PRIPOVEDNIŠTVO, spodaj (spustite eno vrstico) pa napišite ime avtorja ter naslov besedila (čez eno vrstico):

IVAN TAVČAR: TRŽAČAN.

Nato napišite podnaslov:

1. VSEBINA

Prepišite vprašanja in nanje odgovorite v celih povedih.

• Zakaj ima besedilo naslov Tržačan?
  • Katere so glavne in stranske osebe?
  • Označi Vrbarjevega Matevža. Kako se njegova ljubezen do Tomažka spremeni, ko se mu rodi lastni otrok?
  • Označi Tomažka. Opiši njegovo življenje.
  • Katere lastnosti bi pripisal Marušici, Matevževi ženi?
  • Katere lastnosti bi pripisal Tinčetu, njunemu rodnemu sinu?

Rešitve odgovorov bodo objavljene popoldne v Kanalu.

DOMAČA NALOGA: Primerjaj svoje odgovore na vprašanja z zapisi v rešitvah, popravi oz. dopolni manjkajoče ter slikaj in pošlji svoj zapis učiteljici slovenščine do 17. ure. Učenci iz skupine učiteljice Irene nalogo pošljete učiteljici Tanji.

Učiteljice Jana, Patricija in Tanja