Pozdravljeni, devetošolci!

Malo si bomo oddahnili od »običajnega« urnika in si privoščili kulturni dan. Doživetje žal ne bo tako kot v gledališču, vendar vseeno upamo, da se boste zmogli prepustiti domišljiji in uživati v gledališki igri.

Kulturni dan je sestavljen iz treh dejavnosti:

1. ogleda predstave Deseti brat

2. reševanja učnih listov

3.  reševanja spletnega kviza

1. Predstavo Deseti brat  si boste v domačem udobju ogledali preko spleta, dostopna je na spodnji spletni strani.

2. V priponkah sta učna lista. Pri reševanju si pomagajte s spletom. Na prvem učnem listu so našteti dnevi, povezani  s  kulturo,  knjigo in z literaturo. Na drugem morate izpolniti literarno izkaznico dveh slovenskih književnikov (namig: povezana sta s tekmovanjem za Kettejevo bralno značko, tekmovanje se začne 17. septembra). Listov vam ni treba natisniti, temveč rešitve zapišite v literarno mapo.

3. Za konec  se prelevite  v gledališke detektive in rešite še spletni kviz. Najdete ga na spodnji  spletni povezavi.

DOMAČA NALOGA: Na kratko zapišite svoje mnenje o predstavi Deseti brat (10–15 povedi). Zapis fotografirajte in ga  pošljite svoji učiteljici slovenščine do 17. ure.