Here we are, back again. I don’t know where we will be next week. We might be going to school on the 1st June. I know some of you are anxious to get back to school and see all your friends. Until then let’s do our best to learn as much as possible online.

PRESENT PERFECT TENSE bo nekaj časa imel prednost pred drugimi slovničnimi zadevami. Avtorji učbenika že vejo zakaj morajo prav to snov čim več utrjevati. Zato nimamo izbire.

Nekaj snovi sem preskočila, ampak se bom kasneje tja vrnila. Začeli bomo s prilogo. Zadnjič smo si nekaj časovnih izrazov, ki so povezani s Present Perfect Tense-om napisali v zvezek. Na priloženem listu, pa imate napisano, kje in kako se jih uporablja. Zato prosim, da list bodisi prepišete v zvezke, bodisi natisnete in shranite v mapo. Z razumom preberite, to kar na listu piše.

TIME EXPRESSIONS USED THE THE PRESENT PERFECT TENSE

Zdaj pa nekaj vaj za utrjevanje:

DZ str 52 # 3 / str 56 # 1, 2, 3 / str 58 # 2, 3 / str 61 # 4

—————————————————————————————

Danes, ponedeljek (25.05.2020) ne bomo imeli Zoomove učne ure. Če bomo naslednji ponedeljek še doma, jo bomo imeli takrat. Če bomo v šoli, pa bomo nadaljevali skupaj v učilnici.

Za konec pa si oglejte tole zgodbico. Sicer ne vem, če sem jo že poslala ali ne.

Srečno. Lp.MB.