Pozdravljeni, devetošolci!

Nov  teden  je  pred  nami  in  čaka  nas  raziskovanje  slovenske  književnosti. Torej – veselo  na  delo!

Prejšnji  teden  ste  lahko  spoznavali  življenje  in  delo  pesnika  Srečka  Kosovela,  tokrat  pa  je  pred  vami  pripovedno besedilo,  ki  je  tudi  avtobiografsko  obarvano. Obravnavali  bomo  delo  Cirila  Kosmača  ter  spoznali  njegovo  življenje  in  delo.

V  zvezek  za  književnost  napišite  naslov  (čez  eno  vrstico):

CIRIL  KOSMAČ:  GOSENICA,  nato  pa  rešite  naloge,  ki  jih  najdete  na  naslednji  povezavi:  https://eucbeniki.sio.si/slo9/2408/index1.html

Naloge  so  zasnovane  tako,  da  se  boste  z  njihovo  pomočjo  podrobneje  seznanili  z  vsebino,  simboli  in  sporočilom,  ki  ga  posreduje  besedilo.

V  nadaljevanju  si  oglejte  še  priloženi  ppt CIRIL KOSMAČ_novo   ter  ga  prepišite.  Na  7.  in  8.  drsnici  spoznate tudi  nekaj  informacij  o  življenju  in  delu  Cirila  Kosmača.  Iz  danih  podatkov  izdelajte  miselni  vzorec.

Slikajte  svoj  zapis  v  zvezek  in  ga  do  17.  ure  pošljite  svoji  učiteljici  slovenščine.

Ker  naj  bi  se  v  šoli  srečali  25. 5.,  s  seboj  prinesite  2.  del  DZ  za  slovenščino.

Učiteljice Irena, Jana in Patricija