Dober dan, četrtošolci!

Počitnice so končane in spet moramo ,,v šolo”.

1. Kako ti gre nova pesmica? Ponovi jo.

Radovednih pet – interaktivno gradivo – st. 4 – 16 – slušalke. Besedilo v delovnem zvezku st.74.

1. Ponovi tudi solmizacijske zloge in nakazovanje z roko.

Stran 4 -16 – levi filmski trak.

1. In zdaj nekaj novega in zanimivega. V interaktivnem gradivu poišči stran 4 – 6 in poslušaj 2. posnetek – Peter Kus: Orkester izvirnih zvokov. Če želiš, si seveda lahko ogledaš tudi ostale posnetke.
  1. Preberi še prispevek na spodnji povezavi in si oglej fotografije.

1. Najbrž že veš, kakšna naloga te tokrat čaka. Izdelal boš svoje glasbilo. V delovnem zvezku na st. 56 preberi, kako so se z izzivom spoprijeli Jaka, Filip, Neža in Zala. Reši naloge 2, 3 in 4 na strani 57. Seveda se lahko posvetuješ s starši, mogoče boš tudi potreboval malo njihove pomoči pri izdelavi glasbila.

Naloga je OBVEZNA, upoštevala jo bom pri oblikovanju ocene iz GUM.

Kaj moraš narediti?

• Fotografirati naloge 2, 3 in 4 na strani 57 in do petka, 7. maja, poslati na sporočilo na komunikaciji.
  • Izdelati glasbilo, ga fotografirati in fotografijo poslati do srede, 13. maja, na sporočilo na komunikaciji.

Veselo na delo!

učiteljica Damjana