Pozdravljeni učenci. Upam, da se pridno  učite. Se opravičujem za zamudo pri pošiljanju snovi. Včeraj je prišlo nekaj vmes, in je zmanjkalo časa.

1.

Tokrat bomo obravnavali ure. Prepišite spodnje stavke v zvezek in za vsako narišite še uro s kazalci.

8:00 – It’s eight o’clock

When do you get up? I get up at eight o’clock.

8:15 – It’s quarter past eight.

When do you have breakfast? – I have breakfast at quarter past eight.

8:30 –  It’s half past eight.

When do you brush your teeth? – I brush my teeth at half past eight.

8:45 –  It’s quarter to nine

When do you go to school? – I go to school at quarter to nine.

2.

Poskusite narediti vaje v DZu str 50 # 1, 2

• Pri # 1 – morate povezat pogovore s ta pravo črko slik
  • Pri # 2 – Oglejte si ure in napišite podatke za Grace in za Hope. Poglejte si primer, ki je že rešen.

3.

Poleg tega sem priložila nekaj vaj za ponavljanje / preverjanje snovi za nazaj. Dejansko vam pošiljam 3. preizkus znanja, ki jo nismo pisali 13.03., ker ste ostali že tisti dan doma. Naj služi za preverjanje snovi. Tega mi ni treba pošiljati nazaj.

V četrtek, 23.04. se bomo poskusili dobiti v živo na internetu. O tem vas bom obvestila še v sredo preko Kanala 5.A.

Lepo delajte še naprej in nasvidenje. MB.

Scan0524     Scan0525      Scan0526