POZDRAVLJENI!

Rešitve včerajšnje naloge. Če imate napake si jih popravite.

STRAN 18 /1. NALOGA

1 t = 1000 kg                         3 t 610 kg = 3610 kg                                   1563 kg = 1 t 563 kg

7 t = 7000 kg                          5 t 39 kg = 5039 kg                                    8523 kg = 8 t 523 kg

2 t 352 kg = 2352 kg              8 t 1 kg = 8001 kg                                      4100 kg = 4 t 100 kg

9 t 478 kg = 9478 kg               7 t 109 kg = 7109 kg                                  5003 kg = 5 t 3 kg

STRAN 18 / 2. NALOGA

12 · 80 kg = 960 kg

20 · 40 kg = 800 kg

Odgovor: Da, lahko se peljejo.

STRAN 18 / 3. NALOGA

1150 kg + 79 kg = 1229 kg

1229 kg + 58 kg + 47 kg + 52 kg = 1386 kg = 1 t 386 kg

Odgovor: Avto skupaj z voznikom tehta 1229 kg.

Odgovor: Ko se v avto usedejo še mama ter dva otroka, je skupna masa 1 t 386 kg.

• Danes pa boste vse skupaj ponovili.
  • MERJENJE MASE.
  • Rešite naloge v vajah na strani 70.

SLOVENŠČINA

KAKO SE UČIMO, PONAVLJAMO IN UTRJUJEMO?

Najprej si oglejte rešitve nalog, ki ste jih reševali in popravite napake.

• SDZ, str. 64, nal. 1
  1. a) Piko, klicaj in vprašaj.
  2. b) Piko, klicaj in vprašaj.
  • SDZ, str. 64, nal. 2
  1. a) : Njene telesne značilnosti (velikost, barvo dlake/perja …), s čim se prehranjuje, kje vse živi.
  2. b) : Njene telesne značilnosti (starost, višino, težo, posebnosti obraza …), značilna oblačila.
  3. c) : Pripomočke, ki se uporabljajo v določenem poklicu.

č) Da.

• SDZ, str. 65, nal. 3
  1. a)
  2. b)
  3. c) Piko, klicaj in vprašaj.

č) Vejico.

• SDZ, str. 65, nal. 4
  1. a) Vejico pišemo sredi povedi.
  2. b) Za vejico pišemo malo začetnico.
  • SDZ, str. 65, nal. 5
  1. a) Pek se poklicno ukvarja z izdelovanjem oz. pečenjem kruha in drobnega peciva.
  2. b) Kruh pripravi tako, da v moko vmeša sol, maslo, različna semena in v vodi raztopljen kvas.
  3. c) Pripravi lahko beli, polbeli, črni, rženi, polnozrnati, ajdov, koruzni in ovseni kruh.

č) Testo mora zgnesti in ga nato oblikovati v kruh in drobno pecivo.

1. d) Pri delu uporablja različne pripomočke, orodja in stroje.
  2. e) Potrebuje različne sklede, tehtnico, sito, košare za vzhajanje in pekače.
  3. f) Za nadev lahko uporabi orehe, mak, bučnice, sezam, lan, pinjole in druga semena ali oreščke.
  4. g) Pek mora skrbeti za osebno čistočo, čistočo strojev in delovnega prostora.
  5. h) Zaposli se lahko v pekarni, gostilni, okrepčevalnici in celo v hotelu.
  • SDZ, str. 66, nal. 6
  • a, b, d
  • Iz opisa živali.
  • Iz opisa poklica.
  • c) Fotograf mora biti potrpežljiv, natančen, prilagodljiv in zgovoren.
  • č) Fotografira različne priložnosti, npr. zaroko, poroko, rojstni dan, krst, obhajilo.

• SDZ, str. 65

Dopolni in pomni.

• vejico, malo
  • Sedaj pa boste še malo ponovili snov, ki smo jo obravnavali v prejšnjih urah.
  • Rešite naloge v SDZ, na str. 68 in 69.

ŠPORT

Ne pozabite tudi na vaje, ki vam jih pošilja Jure.

• Poglejte si tudi IDEJE ZA PROSTI ČAS ( najdete POUK V ČASU)

Z Osnovne šole Črni Vrh smo dobili povabilo k izdelavi  VENČKA UPANJA.
Smo v času, ko je vsaka družina na svojem domu. V času, ko je prav, da se ne družino. Ko je prav, da se ne vidimo. In vsak zase upa, da bo kmalu prišel dan, ko bomo lahko zaživeli ˝normalno življenje˝. Smo v času, ko je za marsikoga življenje težko. A upanja ne smemo izgubiti. In ta venček naj bo simbol, ki bo navzven izražal željo in upanje za lepši in zdrav jutrišnji dan.
Ko boste venček izdelali, ga izobesite na vrata ali okno ali balkon… Na mesto, kjer se bo venček videlo. Ko bodo šli ljudje mimo vaše hiše, bodo opazili, da v hiši živi upanje. To nas bo vse skupaj povezalo.
V kolikor imate Facebook profil, ste povabljeni, da venček pokažete tudi drugim. Da jih tudi preko Facebooka povabite k akciji. Želimo si, da se akcija razširi po Sloveniji. Na Facebooku bo ustvarjen tudi javni dogodek z naslovom Venček.

Za navodila klikneš na spodnji link.

VENČEK UPANJA kako ga izdelati

Upava, da vam nisva naložili preveč.

Pozdrav Marinka in Mateja